Литекс записа първа победа в "А" група под ръководството на Любослав Пенев. Шампионите разбиха с 3:0 като гост Видима-Раковски в Севлиево в първи мач от 8-ия кръг на "А" група. Два гола за “оранжевите” отбеляза Уилфред Нифлор, а един добави Светослав Тодоров. Това бе трети мач на Пенев начело на тима. В предишните срещи ловчанлии направиха 1:1 с ЦСКА в София и 0:0 с Черноморец в Ловеч.

В 25-ата минута Христо Янев центрира от корнер и Нифлор се извиси над всички, за да открие резултата в полза на Литекс. В 33-ата минута Ашимов сгреши и подари топката на Том, който напредна, центрира и Нифлор направи 2:0 за Литекс.

Една от малкото възможности за гол за домакините от Видима дойде в 59-ата минута, когато Александър Бранеков стреля от фаул от близо 30 метра, но стражът на гостите изби.

В 77-ата минута влезлият като резерва Светослав Тодоров направи куриозен пропуск. Нападателят елегантно преодоля вратаря Пантев, но в последния момент бе блокиран от защитник и топката рикошира в страничната греда. При добавката на другата резерва - Момчил Цветанов, бранител на домакините отново спаси своята врата. В 78-ата минута Дока поднесе топката на Светльо Тодоров и той оформи крайното 3:0 за Литекс./БЛИЦ

ВИДИМА - ЛИТЕКС 0:3
0:1 Нифлор (25), 0:2 Нифлор (33), 0:3 Светослав Тодоров (78)

Видима: 16.Димитър Пантев, 35.Траян Траянов (46 - 14.Станков), 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 24.Атанас Пашкулев, 5.Георги Стойчев, 11.Владимир Владимиров, 21.Николай Цветков (72 - 8.Пекин), 20.Станимир Андонов, 15.Ангел Русев, 10.Герасим Заков

Литекс: 31.Виничиус, 2.Александър Барт (67 - 22.Пламен Николов), 3.Петър Занев, 4.Джемал Берберович, 7.Христо Янев, 8.Том (57 - 27.Момчил Цветанов), 10.Сандриньо, 15.Дока, 19.Уилфред Нифлор (73 - 9.Светослав Тодоров), 23.Небойша Йеленкович, 33.Николай Бодуров