Литекс приема "Левски" в четвъртфинал за Купата на България. Двубоят е днес от 17:30 часа на стадиона в Ловеч. Двата отбора са се срещали доста пъти в надпреварата, но любопитното е, че само веднъж Люпко Петрович се е изправял срещу "Левски". Сърбинът е бил начело и на двата тима, но в момента отново е част от "оранжевия" лагер (за четвърти път).

Носителят на КЕШ с Цървена звезда от 1991 година претърпя поражение в единствения си мач като треньор на Литекс срещу "Левски". Двата тима играха финал през май 2007 година, който "сините" спечелиха с 1:0 след продължение. Единственото попадение тогава отбеляза Седрик Бардон от дузпа в 111-ата минута. Силен мач преди осем години за победителите направи Георги Петков, който се превърна в герой заради решителните си намеси.

Финалът ще се запомни и със страховито меле с част от агитката на "Левски" през първото полувреме. Повод за хулиганските изстъпления стана хвърлена бомбичка в 25-ата минута. Веднага след това полицаите влязоха в "кошарата", което доведе до ексцесии, продължили близо 10 минути. Вандалите започнаха да чупят седалки от стадиона и да ги мятат по пистата.

Любопитното е, че както сега двата тима играят през няколко дни за купата и за първенство, така е и през 2007 година. На 24 май е финалът за Купата, а на 27-ми е срещата от последния кръг на сезона. В нея "Левски" разбива Литекс с 6:2 и ликува и с шампионската титла под ръководството на Станимир Стоилов.

24 май 2007 година
Левски - Литекс 1:0 след продължение (0:0 в редовното време)
1:0 Седрик Бардон (111-дузпа)

"ЛЕВСКИ": 1.Георги Петков, 11.Елин Топузаков (капитан), 4.Игор Томашич, 20.Станислав Ангелов, 25.Лусио Вагнер, 6.Ричард Еромоигбе, 7.Даниел Боримиров (106 - 8.Георги Сърмов), 27.Седрик Бардон, 21.Димитър Телкийски, 10.Христо Йовов (84 - 28.Емил Ангелов), 17.Валери Домовчийски
Треньор: Станимир Стоилов

ЛИТЕКС:
 12.Тодор Тодоров, 3.Живко Желев, 4.Алесандро Сичеро, 2.Роберт Попов (107 - 24.Петър Златинов), 29. Петър Занев, 7.Станислав Генчев, 8.Уелингтом Да Силва - Том (112 - 6.Росен Кирилов), 10.Алехандро Сандриньо, 16.Станислав Манолев, 23.Небойша Йеленкович, 18.Крум Бибишков (64 - 11.Андре Бето)
Треньор: Люпко Петрович

Съдия: Лубош Микел (Словакия)
Жълти картони: Станислав Ангелов, Георги Сърмов, Емил Ангелов (Левски); Алесандро Сичеро, Станислав Манолев (Литекс)