Детският отбор на Локомотив (Пловдив) от набор 2001 се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на БФС. Това стана факт, след като днес малките „смърфове” победиха софийския ФК Оскар с 3:1 като гост. Всичките попадения в мача паднаха до 25-ата минута на двубоя. Възпитаниците на треньора Васил Ангелов откриха резултата още в първата минута чрез Ангел Челебиев.

В 12-ата Ияд Хамуд вкара за 0:2, а 8 минути по-късно домакините успяха да намалят на 1:2. Изходът бе решен в 25-ата минута, когато Николай Колев фиксира крайното 1:3.

"Черно-белите" доиграха мача с човек по-малко, след като в 57-ата минута Петър Петров бе изгонен за втори жълт картон. Така Локо (Пд) очаква жребия за 1/2-финалите, където се класираха още "Ботев" (Пд), "Левски" и Славия.