ЦСКА победи Литекс с 2:0 в дербито на 14-ия кръг и си върна лидерството в шампионата. След спечелените три точки “червените” са на първо място на точка пред вечния съперник Левски. Двата гола за шампионите вкара Владо Манчев, който има вече четири попадения на сметката си, след като наказа два пъти и Черноморец. Гостите от Литекс играха изключително грубо и Димитър Пенев бе принуден да извърши две смени.

Още в 15-ата минута Здравко Лазаров бе изнесен на носилка, а след това бе пратен в болница след съприкосновение със Станислав Манолев. В 24-ата минута Да Коща открадна топката от краката на Манолев на левия фланг, подаде на Мороз, който от границата на наказателното поле уцели десния стълб, топката се върна в краката на Манчев, който я прати в мрежата на Голубович за 1:0. Домакините продължиха да играят много по-добре през първото полувреме, подаваха си топката с едно докосване и успяваха да създават хубави атаки.

В 32-ата минута страничният съдия Веселрин Мишев сгреши, като вдигна засада на Владо Манчев, а нападателят получи хубав пас от Тошко Янчев и излизаше сам срещу вратаря на гостите. В 37-ата минута Машадо подаде много хубаво на Манчев по левия фланг, Владо напредна, влезе в наказателното поле и по диагонал прати коженото кълбо за втори път във вратата на “оранжевите”. Едва в първата минута на даденото от Генов продължение на първото полувреме гостите създадоха първото си опасно положение. Бибишков свали топката към Манолев, но той не успя да стигне до нея.

В началото на второто полувреме Литекс започна по-активно, но не създадоха нито едно сто процентово положение пред вратата на Беконо. В 66-ата минута Евгени Йорданов бе паднал на земята след съприкосновение с играч на съперника. Том притича и изрита Евгени от вътрешната страна на дясното му коляно.

Нападателят на ЦСКА не успя да довърши мача и Пената бе принуден да извърши втора смяна, като на негово място влезе Гардар Гунлаугсон. В 75-ата минута Владо Манчев можеше да вкара и хеттрик, но прати топката покрай вратата. Три минути по-късно Данчо Тодоров напредна отдясно, можеше да стреля, тъй като Голубович бе излязъл напред, но подаде към голмайстора Манчев, при което вратарят на Литекс пресече паса. До края на двубоя “червените” играха спокойно и спечелиха трите точки./БЛИЦ

Развоят на двубоя по минути тук

ЦСКА – Литекс    2:0

1:0 Владо Манчев (24), 2:0 Владо Манчев (37)

ЦСКА: 25.Даниел Беконо, 30.Йордан Тодоров, 5.Кирил Котев, 10.Иван Иванов, 84.Фелипе Машадо, 5.Тодор Янчев, 32.Викторс Мороз, 28.Маркиньос, 88.Фелиде да Коща, 11.Здравко Лазаров (17 - 19.Евгени Йорданов - 69 - 34.Гардар Гунлаугсон), 7.Владимир Манчев (86 - 22.Ели Маркес)

Резерви: 1.Венци Велинов, 3.Павел Виданов, 13.Александър Бранеков, 15.Николай Чипев, 22.Ели Маркес, 19.Евгени Йорданов, 34.Гардар Гунлаугсон

Литекс: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 16.Станислав Манолев, 23.Петър Занев, 22.Пламен Николов, 6.Алексис Бертен (55 - 11.Емил Ангелов), 10.Сандриньо, 33.Джамал Берберович, 8.Том, 18.Крум Бибишков, 9.Едуардо Ду Бала (71 - 26.Дуду)

Резерви: 12.Тодор Тодоров, 3.Седрик Камбон, 7.Страхил Попов, 11.Емил Ангелов, 17.Джереми Аседо, 26.Дуду, 27.Момчил Цветанов

Стадион: "Българска армия" - 1000 зрители

Съдия: Антон Генов

Жълти картони: Барт, Том (Л), Маркиньос, Ели Маркес (Ц)

Червен картон: Том (Л)