ПСВ Айндховен със Станислав Манолев в състава си се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Холандия, след като победи с 3:2 като домакин НЕК Ниймеген. Българският национал изапочна като титуляр и игра цял мач за „филипсите“.

Домакините започнаха по-силно мача и поведоха още в 5-та минута, когато Драйс Мертенс се възползва от неразбирателство в отбраната на НЕК Ниймеген и прати топката във вратата на Бабос. Доста изненадващо гостите успяха да се върнат бързо в срещата след изравнителен гол на Ван дер Велден в 15-та минута.

Футболистите на ПСВ нанесоха своя удар в края на първото полувреме, в рамките на три минути. Първо Тим Матавш направи резултата 2:1 в 41-ата минута, а само две по-късно Кевин Стротман бе точен за 3:1. Лас Шоне се разписа в 45-ата минута намали пасива на НЕК Ниймеген на един гол.

През второто полувреме ПСВ успя да удържи предимството си от един гол и се класира за полуфиналите на турнира.