Марек победи Пирин (Разлог) с 3:1 в Дупница и остава на върха в "Б" група.

Възпитаниците на Иво Паргов изиграха поредния си силен мач и нямат загуба от началото на сезона, като еднолично са лидер с 23 точки. Вторият Хасково има 18, а утре от 16:00 часа приема "Ботев" (Гълъбово) в мача си от 9-ия кръг.

Победата на Марек над гостите от Разлог дойде след 3 гола през второто полувреме. Домакините, въпреки че играха активно и преди почивката, така и не успяха да поразят вратата на Пирин. Това обаче се случи в 60-ата минута, когато Иван Янчев откри резултата за Марек, а в 65-ата бившият играч на Банско Петър Тончев покачи на 2:0. За класическото 3:0 се разписа Александър Манолов в 75-ата.

До края гостите имаха сили само за почетно попадение. Вкара го Димитър Димитров в 90-ата минута.

Трябва да се отбележи обаче, че от 20-ата минута гостуващият отбор игра с човек по-малко, след като Димитър Руйчев получи червен картон от съдията Александър Костадинов.

След загубата Пирин (Разлог) е на 7-ото място с 12 точки.