Марек (Дупница) постигна трета победа от началото на сезона във Втора лига. Дупничани надделяха с минималното 1:0 срещу Черноморец (Балчик) в двубой от четвъртия кръг.

Единственото попадение беше дело на Раиф Мурадов в 84-аата минута.

След успеха Марек временно е начело в класирането с актив от 10 точки. Тимът на Танчо Калпаков може да бъде свален от върха във вторник, ако Септември (Сф) успее да надвие ЦСКА 1948 II. В същото време Черноморец (Балчик) е в дъното с една точка и един отбелязан гол от 4 мача.

В друг съботен двубой Янтра (Габрово) срази с 4:1 Марица (Пловдив). До 21-ата минута възпитаниците на Велислав Вуцов поведоха с 2:0 с головете на Иван Василев и Божидар Томовски. Веселин Марчев намали изоставането на Марица, но Янтра вкара нови два гола, дело на Иванов и Емил Колев.

Амбициозният Добруджа записа тежка загуба с 0:3 като гост на Спартак (Плевен).

Спортист (Своге) пък отстъпи у дома с 0:1 от Дунав (Русе). Единственото попадение в срещата падна още във 2-ата минута, когато русенци получиха правото да изпълнят дузпа, която Мирослав Будинов реализира.