Новакът Марек (Дупница) разби Спартак (Плевен) с 4:1 в мач от 10-ия кръг на Втора лига. Така дупничани излязоха на втора позиция преди останалите мачове от кръга, като имат 21 точки в актива си, колкото има и лидерът Септември (София). Спартак Плевен пък остава 11-и с 12 точки до момента през сезона.

На стадион „Бончук“ в Дупница двата отбора не си вкараха гол през първото полувреме, но след почивката попаденията заваляха. В 54-ата минута Христо Каймакански даде аванс на Марек, а Николай Ганчев удвои в 67-ата минута.

Десет минути след това дупничани си решиха мача с трети гол на Боян Стойнев, а минута преди края на редовното време Даниел Гогов вкара за 4:0. В добавеното време плевенчани стигнаха до почетно попадение чрез Атанасиос Пицолис.

Дунав (Русе) спечели много важни и изстрадани три точки от визитата си на Марица (Пловдив). Русенци победиха пловдивчани с 1:0 с гол на Мирослав Минчев (21) и с 15 точки се изкачиха на седмо място във временното класиране. Марица е на десетата позиция с 13 пункта.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА, 10 КРЪГ:

22 септември, 17:00 часа:
Марек - Спартак (Плевен) 4:1

1:0 Каймакански (54), 2:0 Ганчев (67), 3:0 Стойнев (78), 4:0 Гогов (89), 4:1 Пицолис (90)

Марица (Пловдив) - Дунав (Русе) 0:1
0:1 Минчев (20)

23 септември, 17:00 часа: