Mарек победи с 3:1 Черноморец в отложен мач от 18-ия кръг във Втора лига. Срещата трябваше да се проведе вчера, но заради тежките метеорологични условия се състоя 24 часа по-късно.

Домакините поведоха след автогол пет минути преди почивката. След центриране отдясно на Веселин Любомиров, Петър Генчев заби топката под гредата в собствената си врата за 1:0.

В началото на второто полувреме “акулите” натиснаха, но пропиляха три положения за 10 минути, а Марек удвои в 65-ата минута чрез Александър Близнаков (2:0).

Малко по-късно дупничани сложиха точка на спора, след като Даниел Гогов завърши контраатака за 3:0.

Гостите стигнаха до почетно попадение в 73-ата минута чрез Олексей Геловани, който засече с глава центриране от корнер за 3:1.

С успеха тимът от Дупница се изкачи на третото място във временното класиране, измествайки Монтана.

ВТОРА ЛИГА, 18 кръг

25 ноември 2023 г., събота, 14:30 ч:
Спортист (Своге) - Беласица (Петрич) 1:1
0:1 Аспарух Смилков (59'), 1:1 Светослав Диков (75' дузпа)

Спартак (Плевен) - Марица (Пловдив) 2:0
1:0 Васил Шопов (11' дузпа), 2:0 Васил Шопов (38')

Черноморец (Балчик) - Добруджа (Добрич) 1:3
1:0 Джонатан Нсонде (41'), 1:1 Преслав Йорданов (55'), 1:2 Шериф Осман (79'), 1:3 Преслав Йорданов (81')

Монтана - Струмска слава (Радомир) 0:1

Литекс (Ловеч) - Септември (София) 1:0
1:0 Илиян Капитанов (52' дузпа)

27 ноември 2023 г., понеделник, 14:30 ч: