Марек свали Витоша (Бистрица) от първото място във “В” група след кървава победа с 2:0 срещу Германея (Сепарева баня). Дупничани завършиха двубоя със 7 човека.

Регионалното дерби се оказа изключително грубо, в резултат на което двама футболисти на дупничани - Христо Габаров, Асен Николов напуснаха терена контузени, а треньорът на тима Румен Стоянов вече бе направил всичките си смени.

В 78-ата минута, при 2:0 за Марек мачът бе прекъснат след сбиване между двата отбора. За да овладее страстите иначе не особено адекватния съдия изгони нападателя на дупничани Иван Янчев и вратарят на Германея Спасов. Това принуди капитанът на домакините Карачорски да застане под рамката, защото и в неговия тим бяха направени всички смени.

Няколко минути по-късно и Димитър Андонов от Марек бе изгонен от игра в изключително скандална ситуация. Той бе ударен с лакът в носа от съперник, а реферът му вдигна втори жълт картон за симулация. Въпреки числово намаления си състав дупничани удържаха аванса си от 2 гола.

В същото време тимът, в който играе премиерът Бойко Борисов – Витоша (Бистрица), загуби от Сливнишки герой с 2:0. Така Марек успя да се изкачи на първо място във временното класиране.