Марек ще играе минимум бараж за влизане в елита, след като победи с 2:1 при гостуването си на Янтра (Габрово), а по същото време Септември (София) надделя с 2:0 в Монтана. Така дупничани имат 60 точки на третото място в класирането, а септемврийци са с 62 на второто. Монтана вече е извън борда - с 54 точки на четвъртата позиция в таблицата един кръг преди края.

Припомняме, че третият във Втора лига ще играе бараж срещу 14-ия в крайното класиране на Efbet Лига.

Срещата в града на хумора и шегата започна кошмарно за гостите, водени от треньора Танчо Калпаков, които инкасираха гол още в третата минута. За 1:0 се разписа бившият играч на Марек Даниел Младенов, който бе точен с глава.

Дупничани обаче отговориха светкавично. Само три минути по-късно Николай Ганчев изравни, след като се промъкна през защитата на противника. Марек дочака своя шанс и при контраатака в 25-ата минута Димитър Илиев изведе гостите напред в резултата - 1:2. След това играта загрубя, а вратарят на тима от Дупница Константин Костадинов се намеси решително на няколко пъти.

През второто полувреме възпитаниците на Велислав Вуцов бяха по-активни, а в Марек се почувства умората. Грубостите продължиха, но дупничани показаха силен дух и не се огънаха. Христо Каймакански бе изгонен с втори жълт картон в продължението. Така с много себераздаване гостите удържаха победата и си осигуриха минимум третото място в крайното класиране.

В последния кръг Марек е домакин на Струмска слава, а Септември приема изпадналия вече Черноморец (Балчик). Мачовете са в петък от 18:00 часа.

Съставът на Марек: Марек: Костадинов, Башлиев, Р. Йорданов (65-Стойнев), Кавдански, Каймакански, Илиев, Джаджаров, Иванов, Любомиров, Ганчев, Близнаков (93-Стефанов)

Резултатите от 33-ия кръг във Втора лига:

18 май 2024 г. (събота), 18:00 чaса
Спортист (Своге) - Черноморец (Бургас) 1:0
1:0 Жонатан Енсонде (14)

ЦСКА 1948 II - Бдин (Видин) 3:1
1:0 Севи Идриз (52), 2:0 Марто Бойчев (54), 3:0 Борис Ал. Димитров (58), 3:1 Винисиус Белоти (60)

Спартак (Плевен) - Беласица (Петрич)  0:1
0:1 Андон Гущеров (80-дузпа)

Лудогорец II - Спартак (Варна) 1:4
0:2 Ахмед Ахмедов (43, 44), 1:2 Димитър Господинов (50), 1:3 Даниел Начев (76), 1:4 Ахмед Ахмедов (86)

Литекс (Ловеч) - Марица (Пловдив)  2:2
2:0 Кингсли Бучи (9, 38), 2:2 Веселин Марчев (76, 79)

Черноморец (Балчик) - Дунав (Русе) 2:0
1:0 Уилям Нужомганг (27), 2:0 Радиян Илиев (59)

20 май 2024 г. (понеделник), 15:00 часа
Янтра (Габрово) - Марек (Дупница) 1:2
1:0 Даниел Младенов (3), 1:1 Николай Ганчев (6), 1:2 Димитър Илиев (25)

Монтана (Монтана) - Септември (София) 0:2
0:1 Борислав Маринов (16), 0:2 Николай Дросев (89)