Бразилската звезда Марио Жардел не помогна на Черно море при гостуването на Локомотив (Пловдив), загубено с 0:2. И двете попадения в срещата от 2-ия кръг на "А" група реализира Базил де Карвальо, който бе привлечен за заместник на преминалия в Левски голаджия Гара Дембеле.

Избраниците на Христо Бонев надиграха "моряците" и заслужено спечелиха срещата. Двубоят стартира отлично за "смърфовете", които още до 20-ата минута водеха с 2:0. Първо в 13-ата новото попълнение Базил де Карвальо, пристигнал от Страсбург, откри с глава след асистенция на Здравко Лазаров отляво. Френският нападател засече топката пред голлинията, след като бе изпуснат от бранител на Черно море - 1:0.

Седем минути по-късно отново Базил де Карвальо попадна в прегръдките на съотборниците си, вкарвайки страхотно попадение. Здравко Лазаров пусна към Драги Коцев в средата на терена, той веднага продължи топката към тарана, който от малък ъгъл реализира като първо топката се отби в напречната греда и след това влетя в мрежата на "моряците" - 2:0.

До края на мача така и не падна нов гол, въпреки че имаше положения и пред двете врати.

В 81-ата минута в игра за гостите от Варна се появи бразилската звезда Марио Жардел. За 36-годишния нападател това бе дебют в "А" група, след като той не бе картотекиран за домакинството на Пирин (2:1) в първия кръг. В десетината минути на терена Супер Марио успя да отправи само един удар към вратата на "смърфовете". В 85-ата той стреля от границата на наказателното поле между двама бранители на домакините, но крайно неточно, изпращайки топката високо над вратата.

Така след равенството 1:1 на старта като гост на Видима-Раковски и днешната победа Локо (Пд) събра 4 точки, а "моряците" останаха с 3. /БЛИЦ

ЛОКО (Пд) - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Базил Де Карвальо (13), 2:0 Базил Де Карвальо (20)

1 - Срещата на "Лаута" започва с минута мълчание в памет на починалия журналист Николай Стоянов
13 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Локо (Пд)! Новото попълнение на "смърфовете" Базил Де Карвальо открива резултата с глава след асистенция на Здравко Лазаров отляво. Френският нападател засече топката пред голлинията, след като бе изпуснат от бранител на Черно море
20 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Локо (Пд)! Базил Де Карвальо вкарва страхотно попадение. Здравко Лазаров пусна към Драги Коцев в средата на терена, той веднага продължи топката към тарана, който от малък ъгъл реализира като първо топката се отби в напречната греда и след това влетя в мрежата на "моряците"
22 - Марко Тиаго пропуска да намали резултата, след като от близко разстояние прати топката в аут
29 - Илко Пиргов спасява опасен изстрел на Христо Златински
30 - karton.jpg Жълт картон за Николай Домакинов, който фаулира Базил Де Карвальо пред наказателното поле на "моряците"
36 - Далечен изстрел на Христо Златински преминава високо над вратата на Черно море
41 - Йордан Юруков получава топката, бие, но в аут
45 - Продължението е 2 минути
45+2 - Край на първото полувреме

46 - smiana.jpg Извършена е смяна в състава на Черно море. Адемар Жуниор е заменен от нападателя Георги Божилов
55 - Том центрира в наказателното поле на гостите от Варна, Илко Пиргов лови сигурно топката
60 - ГРЕДА! Дончо Атанасов нанася силен изстрел, топката облизва горната греда и излиза в аут
61 - Лучини лови слаб удар на Йордан Юруков от малък ъгъл
63 - Бразилската звезда Марио Жардел започва да загрява, нападателят на Черно море се очаква днес на "Лаута" да дебютира в "А" група
66 - Илко Пиргов спасява изстрел на Здравко Лазаров
71 - smiana.jpg Вкаралият две попадения за "смърфовете" Базил Де Карвальо напуска терена под бурните овации на публиката, мястото му заема Мартин Керчев
83 - Лучини лови удар на Георги Божилов
85 - Жардел стреля от границата на наказателното поле, но неточно, пращайки топката високо над вратата на Локо (Пд)
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Край на мача. Локо (Пд) победи Черно море с 2:0
loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд):
13.Флориан Лучини, 2.Жереми Родригес, 5.Юнес Бенжелюн, 14.Костадин Гаджалов, 55.Мартин Кавдански, 3.Валери Георгиев, 16.Христо Златински, 20.Том (86-80.Габор Ерош), 77.Здравко Лазаров, 19.Базил Де Карвальо (71-17.Мартин Керчев), 29.Драги Коцев (80-9.Дани Кики)
Треньор: Христо Бонев

cherno_more.JPG
ЧЕРНО МОРЕ
: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров (74-90.Румен Николов), 15.Александър Александров, 5.Николай Домакинов, 12.Марко Тиаго (82-16.Марио Жардел), 10.Даниел Димов, 3.Адемар Жуниор (46-14.Георги Божилов), 24.Димитър Петков, 23.Даниел Георгиев, 77.Йордан Юруков, 8.Дончо Атанасов
Треньор: Велизар Попов

Пловдив,
ст. "Локомотив"
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Драги Коцев (Локо Пд); Николай Домакинов, Сашо Александров, Адемар Жуниор, Александър Александров, Георги Божилов (Черно море)