Марица постигна равенство 1:1 при гостуването си на Литекс в мач от 10-тия кръг на Втора лига, състоял се в събота на градския стадион в Ловеч. Двата отбора изиграха интересен мач, в който обаче не бе излъчен победител. Двубоят бе близо 100-минутен, а на трибуните присъстваха едва около 40 зрители.

Първата част бе относително равностойна, като положенията пред двете врати бяха малко. Опитният Искрен Писаров успя да изведе домакините напред в резултата в 34-ата минута, след като засече с глава добро центриране.

И през втората част двата тима играха равностойно. В 53-ата минута при една опасна атака на маричани Венцислав Гюзелев бе повален в наказателното поле и съдията Давидов отсъди дузпа. Потърпевшият Гюзелев реализира от бялата точка за 1:1. След гола домакините опитаха да променят резултата, но “жълто-сините” се бранеха организирано, като не пропускаха да контраатакуват във всеки удобен случай. Домакините на два пъти удариха гредите на вратата, пазена от Илия Николов. И въпреки близо осем минутното продължение назначено от Давидов и множеството статични положения отсъдени от него, до края на мача нов гол не падна и двата отбора поделиха точките.

Така Марица вече има 10 точки в своя актив и заема 12-ото място преди неделните мачове. Литекс има 15 точки и е седми.

В следващия кръг “жълто-сините” приемат Локомотив  (Горна Оряховица), като има вероятност мачът да се играе на стадион “Марица”. Срещата е на 13 октомври, петък, от 16 часа.