Марица и Гигант (Съединение) завършиха при 2:2 в среща от 21-ия кръг в Югоизточната "В" група. Регионалното дерби на стадиона в Кършияка започна равностойно, като положения имаше и пред двете врати, но по-чистите бяха пред тази на гостите. В 5-ата минута маричани можеха да открият, но Петър Дебърлиев улови удар от границата на малкия пеналт. В 28-ата Елмаз Сюлейман отправи удар останал сам срещу Дебърлиев, но топката премина покрай вратата. В 39-ата минута Гигант откри след пас между защитниците в "жълто-синьо". Грешка на Галин Георгиев позволи топката да достигне до Свилен Щерев, който реализира за 0:1.

Второто полувреме започна с две смени в състава на Марица. Петър Курдов пусна в игра Николай Ангелов и Ирфан Юсеинов на местата на Стойчо Бебелеков и Светлозар Барашки. Пловдивчани упражниха натиск и той даде резултат. В 52-ата минута Християн Христев – Хъскито засече центриране отдясно за 1:1. В 60-ата чудесна възможност се отвори пред Виделен Сердарски, който остана сам срещу Дебърлиев стреля, но вратаря изби. Секунди по-късно Гигант остана с човек по-малко, след като Иван Стоянов извърши нарушение срещу Ирфан Юсеинов на границата на наказателното поле и това беше втори жълт картон за играча на гостите. В 72-ата минута един от най-добрите за Марица в този мач Християн Христев се пребори за топката близо до ъгловото флагче и подаде с пас по земя към Ирфан Юсеинов. Той отблизо нямаше проблеми да реализира за пълен обрат - 2:1.

В 78-ата минута главният съдия отсъди спорна дузпа за гостите, а за протест срещу отсъждането Атанас Савов получи втори жълт картон и двата отбора останаха да доиграят двубоя с по 10 човека. Кирил Георгиев релизира за 2:2. До края на срещата "жълто-сините" опитаха да вкарат ново попадение, но не успяха и срещата завърши 2:2.

Във временното класиране Марица е шести с 29 точки, а Гиган има 30 и заема 4-ото място. Лидер с 40 точки е Поморие.

Марица - Гигант 2:2
0:1 Свилен Щерев (39), 1:1 Християн Христев (52), 2:1 Ирфан Юсеинов (72), 2:2 Кирил Георгиев (78-дузпа)

Марица: Стефан Йонов, Стойчо Бебелеков (Николай Ангелов 50), Галин Георгиев, Марко Д’Арженио, Атанас Савов, Светлозар Барашки (Ирфан Юсеинов 46), Даниел Спасов (Михаил Митев 80), Виделен Сердарски, Елмаз Сюлейман, Кристиян Павлов, Християн Христев

Гигант: Петър Дебърлиев, Иван Светлев, Иван Стоянов, Иван Атанасов, Йордан Дочев, Добрин Орловски (Цветан Йотов 65), Иван Влашев (Димитър Юруков 75), Кирил Георгиев, Красимир Иванов, Свилен Щерев, Благовест Зайцев (Борислав Никифоров 63)