Марица (Пловдив) отстрани Дунав и продължава в турнира за Купата на България. Двубоят в Русе, който предизвика сериозен зрителски интерес, завърши наравно 1:1 в редовното време и продълженията, а при дузпите пловдивчани спечелиха с 4:2.

Марица поведе в 13-ата минута с гол на Мариян Тонев, а Дунав изравни в 60-ата чрез Йордан Димитров.

Вратарят на Марица Илия Николов вкара победната дузпа, а преди това отрази изстрелите от бялата точка на Диян Димов и Джан Хасан. Точни за гостите от Пловдив бяха още Мариян Тонев, Янко Ангелов и Александър Праматаров.

На 1/16-финалите Марица ще се изправи срещу Славия. Срещата ще се играе в Пловдив.

До тази фаза на турнира достигна и Миньор (Перник). Отборът на Христо Янев отстрани Черноморец (Балчик) с 2:0 и ще се изправи срещу Черно море.

Точни за Миньор за успеха срещу Черноморец (Балчик) бяха Иван Вълчанов в 68-ата минута и Методи Костов в края на мача.