Спартак (Пловдив) разби Марица с 5:1 в първия областен кръг на Купата на Аматьорската футболна лига. Радослав Дошков откри в 17-ата минута, а Кирил Ангелов в 30-ата изравни. След това Тодор Димитров изведе отново Спартак напред в резултата с попадение в 37-ата, а Кристофър Асенов в 44-ата покачи на 3:1. Петър Харлов в 80-ата и Петко Фанев в 90-ата оформиха крайното 5:1 за Спартак, нанасяйки тежко поражение на лидера в Югоизточната "В" група.

Треньорът на Марица Петър Курдов даде шанс за изява в този мач на голяма част от резервите си и юноши, които по-рядко играят.

С изразителната победа Спартак се класира за втория областен кръг на надпреварата и другата седмица ще гостува на победителя от срещата между Асеновец и Гигант (Съединение).