Изпадналият от Втора лига Марица се сбогува с професионалния футбол с победа в Разград. Пловдивчани спечелиха с 2:0 гостуването на Лудогорец II от последния кръг.

За "орлите" участие взеха много млади футболисти от юношеските формации на клуба, защото повечето титуляри са на разположение на Димитър Димитров - Херо в представителния тим за утрешното домакинство на Ботев.

През първото полувреме гостите от Пловдив бяха по-активни от момчетата на Ради Здравков и създадоха повече опасности пред вратата на Иван Атанасов. Резултатът откри Венцислав Гюзелев в 18-ата минута.

През втората част "орлите" доминираха и притиснаха съперника, но не успяха да се възползват от някои изгодни ситуации за изравняване. В 79-ата минута Марица успя да стигне до втори гол, чийто автор стана Димитър Юруков.