Марица победи с 1:0 гостуващия Загорец в среща от 2 кръг от шампионата на Югоизточната Трета лига, играна на стадиона в "Кършияка", който вече има монтирана система за видео наблюдение. Успехът е първи за “жълто-сините” през новия сезон след злощастната загуба от Верея II на старта преди седмица.

Срещата започна равностойно, като гостите от Нова Загора първи имаха шанс да открият резултата. В 10-ата минута Юлий Шекеров стреля с диагонален удар и топката премина на сантиметри от страничната греда. Малко по-късно отново той шутира, но право в ръцете на стража на Марица Илия Николов. В 21-ата минута Венцислав Гюзелев бе изведен сам срещу вратаря на Загорец Евгени Караманов, но последния успя да изрита топката от крака на нападателя преди той да нанесе удар.

В 32-ата Гюзелев получи топката след нова грешка в отбраната на гостите, напредна и стреля, но ударът му премина над напречната греда. В 38-та минута Мариян Чернаев от гостите пробва удар от далеч, който бе неточен.

През втората част Марица беше по-активният отбор и натисна съперника си, организирайки доста атаки, които обаче рядко завършваха с удар към вратата на гостите. В 73-ата минута Мирослав Пушкаров пропусна с глава, а в 77-ата Караманов изби силен удар на Борислав Караматев, след което влезлият като резерва Георги Георгиев направи точна добавка и донесе успеха на Марица - 1:0.

МАРИЦА: Илия Николов, Пламен Табаков, Мирослав Пушкаров, Алил Кардашев, Петьо Димитров, Красимир Иванов - капитан, Георги Арабаджиев, Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев), Борислав Никифоров (Еркан Мюмюн), Даниел Спасов (Димитър Юруков)
Tреньор: Стоян Димитров

ЗАГОРЕЦ: Евгени Караманов, Денислав Атанасов, Добромир Димитров, Явор Иванов (Хаири Мехмед), Христо Христов, Георги Д. Георгиев, Коста Янев, Димитър Атанасов, Георги Й. Георгиев (Хюсеин Филипов), Мариян Чернаев, Юлий Шекеров (Веселин Бакърджиев)
Tреньор: Мирослав Миндев