Втородивизионният Балкан (Ботевград) победи с 4:2 дублиращия отбор на Левски в контрола, играна, на изкуственото игрище на стадион “Георги Аспарухов”.

В този мач старши треньорът на ботевградчани Стоян Коцев не можеше да разчита на две основни фигури - Иван Редовски и Димитър Кръстев, които са контузени.

Домакините поведоха с 2:0 и при този резултат завърши първото полувреме.

През втората част футболистите на Балкан надиграха напълно своите съперници. Още в самото начало бившият национал и играч на Левски Мариян Христов отбеляза хубав гол с удар от въздуха и намали на 2:1. Шест минути по-късно Мариян бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, но Петър Петров не бе точен от бялата точка.

Йонко Пейков изравни за 2:2, а Петър Лаков реализира за 3:2 в полза на Балкан. Крайното 4:1 оформи Цветелин Ралчовски./БЛИЦ