Бившият национал Мариян Христов продължава да помага на родния си Балкан (Ботевград) дори и в Югозападната “В” група. Русокосият исполин се разписа при домакинската победа с 3:2 срещу Локомотив (Септември) в мач от 2-ия кръг на трета дивизия. За домакините първа среща записаха бившите играчи, които бяха в състава при престоя в “Б” група - Димчо Ръждев, Кръстьо Иванов и Ивайло Стоименов.

В 15-ата минута Мариян Христов откри резултата след подаване на Кръстьо Иванов. Само седем минути по-късно гостите изравниха. След половин час игра “зелените” поведоха с 2:1 след далечен удар на Ивайло Стоименов от около 35 метра.

В 60-ата минута Балкан дръпна с 3:1 след добро отиграване на Райко Влъчков. Младокът получи пас от Кръстьо Иванов, елиминира двамата централни бранители и мушна топката в мрежата. Само 6 минути след това гостите реализираха второ попадение. До края на двубоя Локомотив можеше да стигне и до равенството, но веднъж гредата и успешните намеси на вратаря Виктор Вълчев оставиха трите точки в Ботевград.

Съставът на Балкан: Виктор Вълчев, Здравко Атанасов, Борис Райчев, Йонко Пейков, Христо Арангелов, Димчо Ръждев (85 - Станковски), Мариян Христов (75 - Радослав Зарев), Ивайло Стоименов, Григор Стойчовски, Кръстьо Иванов, Райко Влъчков (67 - Красимир Петров)