ЦСКА победи Металург (Донецк) с 1:0 в контрола, която се игра в Анталия. Единственото попадение реализира Маркиньос от пряк свободен удар в 30-ата минута. Бразилецът почти сигурно ще премине в украинския тим в следващите няколко часа. Неприятната новина за ЦСКА е контузията на Спас Делев, който бе заменен принудително още преди края на първото полувреме. Титуляр за Металург (Донецк) бе бившият играч на ЦСКА Велизар Димитров, който игра много добре и създаде почти всички опасности пред вратата на “червените”. Вили обаче също получи контузия и бе заменен принудително през второто полувреме. “Армейците” записаха пета победа в контролите, като имат и едно равенство. Следващата проверка на тима е в сряда от 17:00 часа срещу руския Амкар (Перм).

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов започна с Иван Караджов на вратата, в защита Йордан Минев, Апостол Попов и Джузепе Акуаро и Румен Трифонов. В средата на терена действаха капитанът Тодор Янчев, Петър Стоянов, отдясно Четин Садула, а отляво Трекаричи. Сам забит в атака бе Спас Делев, а зад него бе Маркиньос.

Първите минути бяха равностойни, като украинците имаха лек превес. В 7-ата минута след центриране в наказателното поле на ЦСКА топката излезе в аут. В 16-ата минута бе първата по-опасна атака за “армейците”. Минев подаде към Четин Садула, който опита да върне в наказателното поле около точката за изпълнение на дузпа, но там нямаше негов съотборник. В следващата минута Велизар Димитров получи в полето на “червените”, но би слабо и Иван Караджов отрази в корнер. В 30-ата минута Вили фаулира Трекаричи пред наказателното поле и българският съдия Димитър Петков даде пряк свободен удар за “армейците”. Маркиньос изпълни прекрасно фаула и прати топката в долния ляв ъгъл на украинската врата. До края на първото полувреме Тодор Янчев би към вратата на съперника, но слабо и не намери целта.

В началото на втората част играчите на Металург отново имаха превес при положенията. В 51-ата минута Велизар Димитров стреля от около 12 метра, но бранител на ЦСКА изчисти. Шест минути след това след центриране в наказателното поле на българите топката мина между купа от играчи, никой не игра с нея, но излезе в аут. В 61-ата минута последва ново центриране в полето на “червените”, но този път Иванко не успя да стигне до топката. В 67-ата минута Велизар Димитров пропусна най-чистото положение за Металург. Българинът открадна топката от Джузепе Акуаро, влезе сам в наказателното поле и сам срещу Иван Караджов би в тялото му. Секунди след това Вили се свлече на земята и бе заменен принудително.

В 71-ата минута Милен Радуканов пусна в игра Грегъри Нелсън на мястото на голмайстора Маркиньос. Това бе първи мач за холандеца, който претърпя операция през есента. В 82-ата минута Тодор Янчев стреля от пряк свободен удар, но прати топката право в стената. До края на двубоя украинците имаха само едно положение, но защитата на ЦСКА се справи./БЛИЦ