Локомотив (София) записа труден успех с минималното 1:0 като гост на Калиакра в последния мач от 18-ия кръг на "А" група. Победното попадение за "железничарите" падна в продължението на двубоя. В 93-ата минута мароканецът Юсеф Идриси прати топката във вратата на домакините и донесе трите точки на Локо (Сф).

"Железничарите" събраха 34 в актива си и изместиха Локомотив (Пловдив) от 4-ото място. Третият ЦСКА е с 35 точки, вторият "Левски" има 38, а лидерът Литекс е с 46.

Загубата е трета поредна за Калиакра след пораженията с 0:1 от Славия като домакин и с 2:3 от Монтана като гост. След нея селекцията на Тони Здравков остана на 13-ата позиция с 16 точки.

В днешната среща Локо (Сф) бе воден от помощник-треньора Явор Вълчинов, тъй като Диян Петков бе наказан.

Мачът в Каварна бе много скучен, почти нямаше голови ситуации и равенството щеше да е напълно логично. Не така обаче мислеха двама футболисти, появили се на смяна за "железничарите" през второто полувреме. В 93-ата минута Марчо Дафчев подаде на мароканския си съотборник Юсеф Идриси в наказателното поле на домакините и новото попълнение на Локо (Сф) успя да преодолее Йордан Господинов с удар по земята - 0:1. /БЛИЦ

Мачът по минути - ТУК

КАЛИАКРА - ЛОКО (Сф) 0:1
0:1 Юсеф Идриси (90+3)
КАЛИАКРА: 29.Йордан Господинов, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 5.Антон Димитров, 6.Майкъл Тевия (85-17.Георги Кичуков), 7.Лъчезар Балтанов, 8.Ивайло Раденцов, 15.Антон Петров, 10.Николай Петров (69-31.Георги Филипов), 20.Марко Марков, 23.Георги Станчев (77-18.Десислав Русев)

loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф):
22.Боян Пейков, 11.Кристиян Добрев, 19.Йордан Върбанов, 37.Илиян Гаров, 15.Румен Горанов, 17.Ивайло Димитров, 18.Калоян Караджинов (60-77.Юсеф Идриси), 8.Светослав Дяков, 7.Джемал Джонсън, 88.Владислав Романов (84-Атанас Атанасов), 99.Дормушали Саидходжа (73-Марчо Дафчев)