Мартин Камбуров вкара втория гол за Берое при победата с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 39-годишният нападател се разписа от 11-метров наказателен удар.

Така Камбуров стана първият футболист в историята на родния елит, вкарал 50 дузпи. През дългата си кариера той има само четири пропуска от бялата точка – по един за Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив) и два за Берое.

Далеч зад Мартин Камбуров е Наско Сираков, който има 42 вкарани дузпи, но има и 17 пропуска. Легендата на Левски е първият играч с хеттрик от дузпи в един мач. Това се случва на 11 октомври 1986 г. Тогава „сините“ печелят с 8:1 над Черноморец, а Сираков се разписва пет пъти във вратата на Любомир Шейтанов. Дузпите вкарва в 38-ата, 50-ата и 53-ата минути.

Постижението му е повторено на 30 август 2002 г. от Мартин Кушев, който се разписва от бялата точка в 33-ата, 49-ата и 90-ата минути при победата с 4:1 над Ботев (Пловдив) като гост, пише "Тема Спорт".

Любопитното е, че само двама души са изпълнили повече от 20 дузпи, без да пропуснат нито една! Това са покойният нападател Владо Стоянов и Тодор Зайцев.