ЦСКА победи с 3:1 Ботев (Криводол) в контрола, играна на стадион "Българска армия". Дебют за "армейците" записаха новите попълнения Райс Мболи и Лукас Трекаричи. Вратарят на алжирския национален отбор и бивш страж на Славия игра в последния половин час на проверката, като не допусна гол в мрежата си. Аржентинският халф Лукас Трекаричи попадна сред титулярите на треньора Гьоре Йовановски за двубоя с тима от Западната "Б" група. Той игра до почивката, а в началото на втората част в игра за ЦСКА се появи изцяло нов състав.

Гостите от Криводол поведоха още във 2-ата минута, когато точен бе Алек Манолов с удар от над 30 метра. За попадението вина носи Иван Караджов, който бе излязъл наразчетено извън рамките на вратата си и топката го прехвърли.

До края обаче домакините успяха да стигнат до пълния обрат и победата с 3:1.

Димитър Илиев изравни за ЦСКА секунди преди края на първото полувреме след асистенция на дебютиралия за ЦСКА Лукас Трекаричи.

Преди почивката възможности за гол пред вратата на Ботев (Криводол) пропиляха Дормушали Саидходжа, Трекаричи и Димитър Илиев.

В началото на второто полувреме треньорът на "армейците" Гьоре Йовановски пусна в игра титулярите, което значително промени събитията на терена. "Армейците" установиха пълно надмощие и съвсем логично се стигна до голове в мрежата на последния в Западната "Б" група. Точни за крайното 3:1 за домакините бяха Спас Делев и Маркиньос.

В 57-ата минута Делев бе изведен в удобна позиция и изпрати топката покрай вратаря на Ботев за 2:1. В 87-ата след многоходова акция Кристиян Тибони подаде към Маркиньос, който от границата на наказателното поле вкара за крайното 3:1.

В игра за ЦСКА се появиха лекувалите дълго време контузии Уилям Тиеро и Костадин Стоянов.

"Армейците" приемат Литекс в 6-ия кръг на 11 септември. Дебют начело на гостите от Ловеч ще направи доскорошният треньор на "червените" Любослав Пенев.  /БЛИЦ

ЦСКА - БОТЕВ (Криводол) 3:1
0:1 Алек Манолов (2), 1:1 Димитър Илиев (45), 2:1 Спас Делев (57), 3:1 Маркиньос (87)

ЦСКА (I полувреме): 12.Иван Караджов (32-1.Здравко Чавдаров), 4.Костадин Стоянов, 22.Марко Еспозито, 15.Василев, 27.Мартин Дечев, 20.Николай Манчев, 21.Коста Янев, 10.Лукас Трекаричи, 11.Никола Радулович, 14.Димитър Илиев, 9.Дормушали Саидходжа

ЦСКА (II полувреме): 1.Здравко Чавдаров (60-Райс Мболи), 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 5.Тодор Янчев, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев, 23.Уилям Тиеро, 28.Маркиньос, 29.Грегъри Нелсън, 7.Спас Делев, 16.Кристиян Тибони