За първи път в историята си Одесос надделя срещу кръвния си враг МФК Варна, като записа успех с 2:1. Победното попадение реализира бившият играч на МФК Варна Цветан Миланов-Мечката в предпоследната минута.

Дербито на кръга в градското първенство по футзал се игра в зала "Владислав" в морската столица.

В средата на първото полувреме Одесос поведе в резултата. Пробив на Цветан Миланов-Мечката завърши с подаване към Андрей Андреев, който откри с удар отблизо. През втората част отборите продължиха да показват желание за победа и интригата в двубоя се съхрани до последния момент. Драмата се разигра в последните минути. МФК Варна изравни резултата две минути преди края след феноменален гол на Виктор Викторов, разписал се с диагонален удар отдалеч в горния ляв ъгъл на вратата, пише оle-bg. Минута и половина преди заключителната сирена комбинация между Симеон Христов, Бойко Косев и Цветан Миланов завърши с попадение на Мечката, който дари успеха на Одесос - 2:1.

Първите два отбора от градското първенство се класират за финала на държавното. МФК Варна е с една загуба, а Одесос няма поражение до момента.

Резултатите от кръга: МФК Варна - Одесос 1:2, Гранд Про - Мания 5:5, Пикадили - Гама Митев 5:2, Скайфон - Коктейлс - отложен, Тича - почива

В следващия мач МФК Варна играе с Мания, а Одесос среща Скайфон. Третият отбор в тройката - Гранд Про ще играе срещу Тича. /БЛИЦ