Повече от мечтан дебют записа Иван Колев начело на Локомотив (Горна Оряховица). "Железничарите" се наложиха с категоричното 4:2 като гост на Монтана в среща от 9-ия кръг на Първа лига, постигайки първи успех в елита от началото на сезона. До този момент тимът имаше 2 равенства и цели 6 загуби, но треньорската рокада през седмицата явно е оказала положително въздействие върху представянето на играчите (б.р: Иван Колев замени на треньорския пост през седмицата Ангел Червенков).

Първата добра ситуация за гол в срещата дойде в 17-ата минута, когато атакуващият халф на домакините Петър Атанасов нанесе силен удар от въздуха, който обаче беше отразен от Ивайло Василев. Само няколко минути по-късно гостите поведоха в резултата. Toчен бе Матиас Курьор, който беше изведен по блестящ начин срещу Василев и с техничен удар реализира.

В 35-ата минута Монтана изравни. Стивън Петков засече с глава центриране от фаул и не остави шансове на стража на "железничарите" Банков.

Гостите стартираха по-силно втората част и в 48-ата минута Кифуети получи добър пас, но Ивайлов Василев излезе предвидливо и се хвърли в краката му. Минути по-късно Локомотив стигна до второ попадение. То отново бе дело на Матиас Курьор, който овладя добър пас на Цветан Генков и с хладнокръвен удар прониза вратата на домакините. В 60-ата минута Локомотив стигна до трети гол. Кифуети напредна по посока противниковата врата и шутира. Ударът му бе отразен от Ивайло Василев, но при добавката с глава нападателят реализира. Десет минути по-късно катастрофата за Монтана стана пълна. Вратарят на домакините сбърка при центриране в наказателното поле, топката попадна в Димо Атанасов, който без проблем я прати във вратата - 1:4 в полза на Локомотив.

Осем минути преди края на редовните 90, появилият се като резерва за Монтана Бала с глава вкара втория гол за своя тим, с което бе оформен и крайният резултат.

С този успех Локомотив (Горна Оряховица) се изкачи до 12-о място във временното класиране с актив от 5 точки. Монтана заема предпоследно място с 4 пункта.

МОНТАНА - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 2:4
0:1 Курьор (21); 1:1 Стивън Петков (35); 1:2 Kурьор (50), 1:3 Kифуети (60), 1:4 Д. Атанасов (70); 2:4 Бала (82)

Състави:

Резултат с изображение за фк монтанаМонтана: 33. Ив. Василев, 23. Шокo, 3. Михов (к), 6. Трифонов jalt.jpg, 14. Контохристос, 21. Иван Иванов, 20. Чипев, 7. Генов jalt.jpg (56smqna.jpgБала ), 10. П. Атанасов, 22. С. Георгиев jalt.jpg, 16. Стивън Петков  (37smqna.jpgАтанас Илиев)
Резерви: 1. Хр. Иванов, 4. Бала, 2. Благоев, 17. Веселинов, 28. Маркиньос, 24. Фернандо Да Силва, 9. Ат. Илиев
Tреньор: Стевица Кузмановски

Резултат с изображение за фк локомотив горна оряховицаЛокомотив (ГО): 91. Банков, 8. Желев, 5. Кавдански, 37. Керчев jalt.jpg, 6. Фиданин (к), 4. Н. Христов (74smqna.jpgАпостолов), 27. Джоман, 7. Мечев, 14. Кифуети  (68smqna.jpgД.Атанасов), 19. Курьор   jalt.jpg, 18. Генков (87smqna.jpgГенчев)
Резерви: 1. Кунчев, 30. Д. Атанасов, 33. Цонков, 77. Генчев, 88. Й. Апостолов, 23. Узунов, 9. Кънев
Tреньор: Иван Колев

Съдия: Владимир Вълков

Жълти картони: Генов, Трифонов, С. Георгиев (Монтана); Курьор, Керчев (Локомотив)