Българският национален отбор приключи участието си на европейското първенство по мини футбол. Тимът ни отпадна на 1/8-финал от действащия шампион на Стария континент Азербайджан след загуба с 1:3.

Съперникът поведе с 1:0 с попадение на Рамиз Човадров още в седмата минута, а България изравни чрез Явор Генчев в 21-ата.

До края на срещата азерите имаха превъзходство, което оползотвориха с два гола на Тамкин Халилзаде в 31-ата и на Раван Каримов в 45-ата минути.

Поражението е второ за българите на първенството, след като преди ден „лъвовете“ загубиха от Сърбия в последния си двубой от груповата фаза (0:1).

Преди това националите ни по мини футбол постигнаха две победи над Португалия и Грузия на старта на шампионата в Сараево.

Фотогалерия от мача на България с Азербайджан, загубен с 1:3. ️ efbet️ * Sportal.bg * Следвайте ни Българска...

Публикувахте от Българска Асоциация Мини Футбол в Сряда, 5 юни 2024 г.