Хитът в българския футбол Лудогорец (Разград) направи първа грешна стъпка през пролетния дял от сезона. В дербито от 21-ия кръг на Източната “Б” група скъпата селекция на Лудогорец стигна само до равенство 0:0 като гост на Доростол (Силистра). Двубоят се игра пред повече от 5000 зрители на стадион "Луи Айер" в Силистра. Фенове с родни трибагреници и барабани, духова музика и рокери с мотори заляха стадиона в дунавския град. Домакините водени от треньора Георги Иванов-Геша заслужават похвали за представянето си. След 21-ия кръг Доростол и Лудогорец продължават да делят първото място с по 26 точки. Тимът от Разград е с предимство заради резултатите в преките двубои. През есента Лудогорец победи Доростол с 3:1.

Двубоят бе изпълнен с много единоборства и на моменти груби прояви на футболистите. През първата част Димо Атанасов изпусна най-чистото положение за Лудогорец. В 23-ата минута бившият халф на Локомотив (София) бе изведен сам срещу вратаря на Доростол Иван Димитров, който се намеси и спаси.

В средата на второто полувреме реферът Георги Кабаков отмени за една минута голове и за двата тима. В 67-ата минута Доростол отбеляза, но страничният арбитър вдигна флага за засада. В следващата атака попадение на Тодор Колев също бе отменено. След 75-ата минута гостите от Разград натиснаха, но не стигнаха до победен гол.

Любимец 2007 (Любимец) - почива
Резултати по кръгове: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20

*Заб:
Равда се отказа от участие малко преди началото на сезона. Дунав и Черноморец (Балчик) се отказаха преди пролетния полусезон. Резултатите и на трите отбора бяха анулирани.