Миньор (Перник) продължи отличната си серия, побеждавайки с 1:0 като гост Спортист в Своге. Така Тони Велков и избраниците му не познават вкуса на поражението вече в пет поредни шампионатни двубоя. За последно "жълто-черните" паднаха на 19 октомври - 1:2 от Локомотив (София), след което последваха успехите над ЦСКА (3:0), Черноморец (2:0), Берое (3:0) и равенството 3:3 с Локомотив (Пловдив).

Единственото попадение на срещата в Своге реализира Горан Янкович в 56-ата минута.

С прибавените три точки Миньор събра 23 в актива си и се изравни с Левски. Спортист остана на 13-ата позиция с 11 точки.

През първото полувреме на мача в Своге домакините на няколко пъти можеха да вкарат гол на Миньор. С пропуски пред вратата на Ивайло Иванов се отчетоха Херман Пиетробон, Виктор Дениран и Мирослав Антонов.

Второто полувреме започна по-добре за гостите, които стигнаха до гол в 56-ата минута. Центриране на Велимир Иванович бе засечено с глава от Горан Янкович, който вкара за 1:0. За сръбския нападател това бе шестото му попадение от началото на сезона.

Четири минути по-късно гостите от Перник останаха с човек по-малко и половин час играха в намален състав. В 60-ата минута Антон Велков реши да пусне в игра Любомир Витанов на мястото на Велимир Иванович. Сърбинът обаче демонстративно излизаше от терена на ходом, заради което на два пъти бе предупреден от съдията Димитър Андреев. При третата забележка Веле получи жълт картон, който се оказа негов втори в мача.

В 90-ата минута и Георги Семерджиев от състава на Спортист бе изгонен за втори жълт картон. В продължението на двубоя Мирослав Антонов можеше да донесе точката на тима си, но вратарят Ивайло Иванов действа на висота, спасявайки удара му и запазвайки мрежата си суха. /БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - начало на мача
11 - Николов е изведен сам срещу вратаря от Иванович, но вратарят Кючуков лови
16 - Пиетробон финтира двама защитници и стреля, вратарят избива топката, която попада у Дениран, но и неговият удар е блокиран
32 - Мутафов стреля от около 30 метра, но топката преминава покрай десния страничен стълб
38 - Меле пред вратата на Спортист, Златков стреля, но вратарят избива топката
45 - Пиетробон пропуска идеална възможност да открие резултата. Останал сам срещу вратаря, стреля право в напречната греда
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало второ полувреме
56 - ГОЛ ! Гостите от Перник откриват резултата чрез Горан Янкович, който бележи след центриране на Велимир Иванович
58 - Иванович получава жълт картон
59 - смяна в състава на домакините. Борислав Димитров заема мястото на Борислав Илиев
60 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Иванович получава втори жълт и съответно червен картон
67 - Янкович стреля от около 25 метра, но вратарят Кючуков лови топката
72 - Георги Семерджиев получава жълт картон
74 - смяна в състава на домакините Петър Василев отстъпва мястото си на Николай Цветков
79 - Николов илиза на негово място Хазуров
90 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Семерджиев също получава втори жълт картон  и е отстранен от игра
90+3 - Край на мача в Своге. Миньор продължава доброто си представяне след като успя да победи като гост Спортист с 1:0

СПОРТИСТ (Своге) - МИНЬОР (Пк) 0:1
0:1 Горан Янкович (56)

Спортист:
27.Тодор Кючуков, 5.Петър Василев (74-10.Николай Цветков), 6.Лъчезар Младенов, 14.Деян Борисов, 13.Стоян Тодоров, 33.Мартин Димов, 99.Георги Семерджиев, 4.Борислав Илиев (59-7.Борислав Димитров), 15.Виктор Дениран, 25.Херман Пиетробон 9.Мирослав Антонов
Резерви:1.Александър Стоянов 10.Николай Цветков 19.Тодор Симов 28.Иво Върбанов 18. Грозданов 30.Георги Коруджиев 7.Борислав Димитров

Миньор:99.Ивайло Иванов 2.Васил Божиков 3.Адриан Олегов 6.Даниел Златков 8.Румен Трифонов 14.Ивайло Цветков 15.Димитър Мутафов 17.Атанас Николов(79-21.Хазуров) 18.Горан Янкович(80-Ашимов) 23. Христо Господинов(65-24.Любомир Витанов) 28.Велимир Иванович
Резерви:91.Иван Чворович 5. Венцислав Василев 10.Любомир Богданов 19.Петър Петров 21.Костадин Хазуров 24.Любомир Витанов 26.Самет Ашимов