Миньор (Пк) победи Локо (Мз) с 1:0 като гост и така “железничарите” нямаше да останат в “А” група, дори и при загуба на Локо (Пд). Единственото попадение именно юношата на “смърфовете” Димитър Илиев.

Първото полувреме бе в спокойно темпо, като двата отбора не показаха кой знае както желание за победа. Локомотив не създаде нито едно чисто положение. За Миньор пропуснаха Делибашич и Костадин Марков, но и вратарят на домакините Йордан Господинов бе на висота.

Веднага след подновяването на играта Локомотив създаде първото си положение, но Ивайло Иванов спаси удара на Исмаил Иса. В 53-ата минута Костадин Марков стреля силно, но защитник изби от голлинията.

Все пак Миньор поведе в 73-ата минута след попадение на Димитър Илиев. Таранът бе изведен добре от Делибашич и не сгреши.

Така Миньор финишира осми, а Локо (Мз) изпада в Западната “Б” група, след два сезона в елита./БЛИЦ

ЛОКО (Мз) – МИНЬОР 0:1
0:1 Димитър Илиев (73)

Локо: 23.Йордан Господинов, 4.Николай Христозов, 9.Предраг Пажин, 2.Мартин Кавдански, 13.Станимир Господинов, 7.Страти Илиев, 16.Димитър Петков, 17.Мартин Керчев, 6.Александър Киров, 20.Тодоров (55 - Боян Табаков), 10.Исмаил Иса

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Божиков, 3.Адриан Олегов, 13.Стоянов, 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович, 19.Петров (57 - Димитър Илиев), 11.Ю. Иванов, 24.Любомир Витанов, 15.Павле Делибашич, 32.Костадин Марков

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Мартин Богдев

Срещата по минути
1 - Начало на мача
13 - Удар на Делибашич, Господинов лови
15 - Опасно положение за Миньор, съдията дава засада
23 - Шанс за домакините. Страти Илиев и Александър Киров изработиха атака, но нямаше кой да засече в наказателното поле