На своя стадион, пред 4 хиляди зрители, Миньор би един от конкурентите си за оставане в “А” група Вихрен с 3:2. Така тимът от Перник запази шансовете си за оставане в елита, а положението на санданчани е повече от тежко.

Още в 4-ата минута гостите откриха чрез Еламе, който засече центриране на Сантош. Веднага след това двата тима се сбиха, а съдията Александър Костадинов изгони Ашимов и Зографакис.

Последваха силни минути за “жълто-черните”, които опитваха да върнат гола. Сториха го чак в 38-ата минута, когато Господинов получи от Богданов, залъга двама и прати топката във вратата.

Пет минути след подновяването на играта Лучини фаулира Костадин Хазуров в наказателното поле. От наказателния удар Господинов обърна мача до 2:1 за Миньор. Най-интересно бе между 75-ата и 79-ата минута. В 75-ата Крумов изведе Валмир, който вкара третия гол за домакините. Само три по-късно Джайеоба довкара топката, която бе отбита след удар на Сантош и фиксира крайното 3:2 в полза на Миньор./БЛИЦ

МИНЬОР - ВИХРЕН 3:2
0:1 Еламе (4), 1:1 Господинов (38), 2:1 Господинов (50), 3:1 Валмир (75), 3:2 Джайеоба (78)

Миньор: 91.Чворович, 2.Божиков, 4.Богданов, 6.Дюлгеров, 8.Трифонов, 14.Цветков, 17.Крумов
21.Хазуров, 23.Господинов, 26.Ашимов, 32.Марков

Вихрен: 1.Лучини, 3.В. Георгиев, 5.Еламе, 6.Фехер (55 - Ешкердиня), 7.Джоров, 10.Русев (55 - Джайеоба), 17.Еривертон ( 28 - Стоев), 8.Зографакис, 9.Маладенис, 20.Сантош, 2.Св. Георгиев

Стадион: "Миньор" - 3500 зрители
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Крумов (М), Фехер, Вихрен, Русев, Георгиев  (В)
Червени картони: Ашимов (М), Зографакис(В)

Миньор - Вихрен по минути с БЛИЦ!
1 -
Начало на мача
4 - ГОООЛ! 1:0 за Вихрен. Еламе засече центриране на Сантош и откри
5 -
Меле в наказателното поле на Вихрен. Стига се до сблъсъци, но Александър Костадинов тушира страстите с червени картони за Ашимов и Зографакис
15 - Удар на Дюлгеров от въздуха излиза в аут
24 - Господинов стреля от границата на наклазателното поле, но неточно
36 - Миньор играе по-добре и атакува, но не стига до голово положение
38 - ГОООЛ! Миньор изравни - 1:1. Богданов центрира, Господинов излъга двама и прати топката във вратата
45 -
Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
48 - Лучини фаулира Хазуров в наказателното поле, съдията дава дузпа
50 - ГОООЛ! 2:1 за Миньор. Христо Господинов е точен от бялата точка
65 - Удар на Бижиков, Лучино лови
75 - ГОООЛ! 3:1 за Миньор. Крумов изведе Валмир, който вкара третия гол за домакините
78 - ГОООЛ! Вихрен намалява на 2:3. Джайеоба довкара топката, която бе отбита след удар на Сантош