Миньор (Перник) победи Черно море с 1:0 в мач от 21 кръг на “А” група. Двубоят между двата тима бе директен сблъсък за петото място, тъй като и двата отбора бяха с по 33 точки. Успехът позволи на “жълто-черните” да се изравнят по точки с четвъртия в таблицата Левски.

Перничани бяха по-активният отбор на терена, докато “моряците” бяха без редица от основните си играчи, които получиха почивка предвид предстоящия четвъртфинал за купата на страната с Калиакра в сряда.

Единственото попадение в двубоя падна в 35-ата минута, когато Павле Делибашич се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Тодор Колев срещу нахлулия в наказателното поле Пламен Крумов.

Четвърт час преди края на мача Миньор можеше да стигне до втори гол, но далечният удар на Горан Янкович срещна гредата. В добавеното време резервата Петър Петров се оказа на чиста позиция, но ударът му от границата на вратарското поле бе отразен от Карамфил Илчев./БЛИЦ

Най-интересното от двубоя по минути
1 - Начало на мача
6 - Две опасности за Миньор в рамките на една минута, но те не доведоха до гол във вратата на Черно море. Първо Павле Делибашич не успя да играе с топката след центриране отдясно на Пламен Крумов. При последвалото връщане на кълбото в наказателтото поле Велимир Иванович изостана
16 -. Силно центриране от корнер на Иванович, топката излиза в тъч
18 - Удар на Младен Стоев от фаул, над вратата на Илчев
27 - Юруков стреля от фаул, фронтално срещу Иванов, но не успя да уцели вратата
34 - ДУЗПА за Миньор. Пламен Крумов бе фаулиран от Тодор Колев.
35 - ГООЛ! Павле Делибашич е точен при изпълнението на наказателния удар.
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме. В състава на Миньор е извършена една смяна, на мястото на Божиков ще играе Горан Янкович
48 - Удар на Герасим Заков от фаул, топката минава високо над вратата на Миньор
60 - Двойна смяна в Черно море. Данийл Ратников заменя Йордан Юруков, а Капитанов ще играе вместо Стоянов
63 - Удар на Тодор Колев от фаул, право в ръцете на Ивайло Иванов
67 - Втора смяна за Миньор. Витанов сменя Младен Стоев.
76 - ГРЕДА. Удар на Горан Янкович от Миньор извън наказателното поле срещна гредата на вратата на Карамфил Илчев
79 - Трета смята за Миньор. Петър Петров заменя голмайстора Павле Делибашич
86 - Техничен удар на Димитър Илиев с пета след центриране на Пламен Крумов, топката излиза в аут
89 - Далечен удар на Витанов, над вратата на Черно море
90 - Три минути добавено време
90+1 - Илчев спасява удар на Петър Петров от границата на наказателното поле
90+3 - Край на мачa

Миньор (Перник) – Черно море 1:0
1:0 Делибашич (35-дузпа)

Миньор (Перник): 99.И. Иванов, 2.Божиков (46-18.Янкович), 3.Олегов, 6.Златков, 7.Стоев (67-24.Витанов), 8.Харизанов, 14.И. Цветков, 28.Иванович, 31.Делибашич (79-19.Петров), 41.Илиев, 77.Крумов
Резерви: 91.Чворович, 15.Мутафов, 17.А. Николов, 18.Янкович, 19.Петров, 22.Юри Иванов, 24.Витанов
Треньор: Антон Велков

Черно море: 1.Илчев, 20.Лазаров, 34.Трифонов, 8.Георгиев, 10. Р. Николов, 9.Заков, 11.Т. Колев, 18.Аврамов, 84.Кулибали, 7. Стоянов (60-13.Капитанов), 77.Юруков (60-27.Ратников)
Резерви: 12.Маринов, 5.Костов, 6.П. Цветков, 13.Капитанов, 27.Ратников, 17.Вардаров, 33.К. Колев
Треньор:  Велизар Попов