Миньор и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в мач от 9-ия кръг на "А" група. Срещата бе крайно съмнителна, тъй като не фигурираше във водещите букмейкърски къщи, за което БЛИЦ ви информира преди началото на мача.

Очакваше се да паднат повече голове и "смърфовете" да не успеят да победят, както и стана всъщност. В продължението на мача домакините дори вкараха за 3:2, но съдията Антон Генов не зачете попадението.

На стадиона в Перник "смърфовете" на два пъти успяваха да поведат в резултата, а "жълто-черните" все изравняваха.

В 27-ата минута домакините пропуснаха да открият резултата. Пазещият този мач вратата на Локо (Пд) Тодор Тодоров се намеси неубедително, Васил Божиков нанесе удар с глава, защитник на гостите изби от голлинията, последва ново меле в наказателното поле и пак удар, след който отново защитник изби от голлинията. Последва трети изстрел на футболист на домакините, Тодоров този път се намеси и изби в корнер.

В 33-ата минута Христо Златински даде преднина на Локо (Пд). Халфът бе изведен от дълбочина, преодоля Иво Иванов и прати топката в мрежата му - 0:1.

В началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко, след като Базил Де Карвальо удари без топка противников футболист и получи червен картон.

В 59-ата минута Горан Янкович засече с глава центрираната от Йордан Тодоров топка и направи 1:1.

В 76-ата бранителят на Миньор Даниел Златков бе близо до гол, но изстрелът му срещна лявата греда. Две минути по-късно обаче гостите "смърфовете" отново поведоха в резултата. Драги Коцев изведе Здравко Лазаров сам срещу вратаря Иво Иванов, а за Електричката не бе проблем да прати топката във вратата на Миньор - 1:2.

Три минути преди изтичането на редовното време резервата Румен Рангелов вкара за 2:2.

В 93-ата "жълто-черните" вкараха и трети гол, което предизвика неистова радост по трибуните, но в крайна сметка Антон Генов отмени гола заради засада.

Във временното класиране Локо (Пд) е шести с 15 точки, а Миньор е 14-и с 5 в актива си. /БЛИЦ

МИНЬОР - ЛОКО (Пд) 2:2
0:1 Христо Златински (33), 1:1 Горан Янкович (59), 1:2 Здравко Лазаров (78), 2:2 Румен Рангелов (87)

Срещата по минути
3 - Горан Янкович стреля, топката преминава покрай вратата на Локо (Пд)
21 - Удар на Христо Златински преминава над вратата на Миньор
25 - Здравко Лазаров засича с глава центрираната от Базил Де Карвальо топка, но тя преминава на сантиметри покрай лявата греда
27 - Домакините пропускат да открият резултата. Пазещият този мач вратата на "смърфовете" Тодор Тодоров игра неубедително, Васил Божиков нанесе удар с глава, защитник на Локо изби от голлинията, последва ново меле в наказателното поле и пак удар, след който отново защитник изби от голлинията. Последва трети изстрел на играч на домакините, Тодоров този път се намеси и изби в корнер
32 - Йордан Тодоров получи топката пред дъгата на наказателното поле, обърна се, стреля, но след рикошет тя излезе в корнер
33 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Пловдив повеждат - 0:1! Точен е Христо Златински, който бе изведен от дълбочина, преодоля Иво Иванов и прати топката в мрежата му
41 - Силен изстрел на Петър Петров излиза в аут
45 - Край на първото полувреме

52 - Костадин Хазуров пропуска да изравни за Миньор от изгодна позиция
53 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Нападателят на Локо (Пд) Базил де Карвальо е изгонен от Антон Генов за удар без топка в центъра на терена
59 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 1:1! Точен е Горан Янкович, който засича с глава центрираната от Йордан Тодоров топка и я праща в долния десен ъгъл на вратата на "смърфовете"
63 - Удар на Николас Раймонди излиза в аут
70 - Ванчо Траянов стреля от границата на наказателното поле, вратарят на гостите Тодор Тодоров изби
76 - ГРЕДА! Центриране от корнер за Миньор, Даниел Златков стреля в левия страничен стълб, топката се върна в него, защитникът нанесе нов изстрел, като този път кълбото бе избито от играч на гостите
78 - topka.jpg ГОЛ! Локо (Пд) отново повежда в резултата - 1:2! Драги Коцев изведе Здравко Лазаров сам срещу Иво Иванов и за Електричката не бе проблем да прати топката във вратата на Миньор
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Домакините бележат трети гол, но страничният рефер бе маркирал засада и попадението не е зачетено
90+3 - Край на мача. Миньор и Локо (Пд) завършиха 2:2
МИНЬОР: 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов (82-27.Румен Рангелов), 6.Даниел Златков, 8.Йордан Тодоров, 17.Ванчо Траянов, 19.Петър Петров (74-77.Любомир Тодоров), 24.Любомир Витанов (60-14.Ивайло Цветков), 32.Костадин Марков, 18.Горан Янкович, 21.Костадин Хазуров
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 10.Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 23.Христо Господинов, 27.Румен Рангелов, 77.Любомир Тодоров
Треньор: Стойчо Стоев
loko_plovdiv_1.JPG
ЛОКО (Пд): 21.Тодор Тодоров, 2.Жереми Родригес, 3.Светослав Георгиев, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов, 80.Габор Ерош (82-17.Мартин Керчев), 16.Христо Златински, 20.Том, 77.Здравко Лазаров (90-55.Мартин Кавдански), 17.Базил Де Карвальо, 99.Николас Раймонди (70-29.Драги Коцев)
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 25.Емил Аргиров, 55.Мартин Кавдански, 17.Мартин Керчев, 9.Дани Кики, 29.Драги Коцев, 10.Рангел Абушев
Треньор: Неделчо Матушев