Миньор (Пк) обърна Сливен от 0:1 до 3:1 като гост. Деян Христов откри в 27-ата минута за тима на Данчо Лечков. През второто полувреме гостите от Перник стигнаха до обрат с попадения на Пламен Крумов, Павле Делибашич и Младен Стоев. По този начин тимът, воден от младия Тони Велков, продължава с добрите си изяви и вече се изкачва до шестата позиция в класирането. За “войводите” това е първа загуба през пролетта, като те остават на 12-ата позиция.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима имаха своите положения. В 16-ата минута Димитър Илиев не се възползва от факта, че Караманов бе излязъл да пресрещне Янкович и с удара си прехвърли вратата. В 25-ата минута Олегов фаулира Миранда в наказателното поле и съдията Радан Мирянов даде дузпа. Деян Христов бе точен от бялата точка за 1:0.

През второто полувреме Миньор наложи своята игра. В 72-ата минута Димитър Илиев задържа добре и пусна към Пламен Крумов, който с хубав далечен удар изравни – 1:1. В 85-ата минута “жълто-черните” стигнаха до пълен обрат. Иванович центрира от наказателното поле към далечната греда, където от един метър Делибашич засече с глава. В продължението Младен Стоев стреля от над 25 метра, Караманов пусна топката през ръцете си и тя попадна във вратата за крайното 3:1 в полза на Миньор./БЛИЦ

СЛИВЕН – МИНЬОР 1:3
1:0 Д. Христов (27), 1:1 Пламен Крумов (72), 1:2 Делибашич (85), 1:3 Стоев (90)

Сливен: 12.Евгени Караманов, 27.Владислав Ямуков, 23.Ивелин Янев, 16.Мартин Ковачев, 3.Стефан Киков, 22.Петър Стоянов, 10.Александър Тонев, 7.Мирослав Миндев (34 - Васил Велев)(61 - Живко Динев), 14.Деян Христов, 32.Адриано Миранда (78 - Бакалов), 24.Филип Филипов

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Божиков, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 8.Николай Харизанов (46 - Павле Делибашич), 14.Ивайло Цветков (25 - Младен Стоев), 18.Горан Янкович, 24.Любомир Витанов, 28.Велимир Иванович, 41.Димитър Илиев, 77.Пламен Крумов

Стадион: “Хаджи Димитър”
Съдия: Радан Мирянов
Жълти картони: Киков, Велев (С), Иванович (М)

Срещата по минути

1 – Начало на мача
1 - Шанс за Сливен, Миранда не нанесе точен удар след центиране на Тонев
10 - Фаул за Сливен фронтално срещу вратата. Тонев стреля много високо
16 - Пропуск на Димитър Илиев. Караманов излезе да пресрещне Горан Янкович на границата на наказателното поле, топката обаче стигна до Димитър Илиев, който в опита си да прехвърли купа от играчи прехвърли и вратата
34 - Принудителна смяна и за Миньор. Стоев влиза на мястото на Цветков
37 - Янкович и Филипов се сблъскаха и получиха лекарска помощ. Двамата ще продължат мача
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
55 - Караманов изби силен удар на Янкович
55 - Бърза контра на Стоянов, Иванов излезе и изчисти
67 - Страхотна изява на Ивайло Иванов. Деян Христов проби по фланга и излезе сам срещу вратаря, който го пресрещна и предотврати опасността
72 - ГОООЛ! Миньор изравнява чрез Пламен Крумов. Димитър Илиев задържа и пуска към Крумов, който със страхотен удар вкара за 1:1
85 - ГОООЛ! 2:1 за Миньор. Иванович центрира от наказателното поле към далечната греда, където непокритият Делибашич от 1-2 метра с глава прати топката във вратата
90 - ГОООЛ! 3:1 за Миньор. Младен Стоев стреля силно от над 25 метра, но Караманов позволи на топката да мине през ръцете му.