Миньор (Перник) срази у дома Септември (Симитли) с 4:2 в регионалното дерби от третия кръг на Втора лига и оглави временното класиране със 7 точки. Гостите от Симитли са с 6 точки, колкото имат още Марица и Спартак (Варна), които са с мач по-малко.

Перничани получиха дузпа в 33-ата минута след нарушение срещу Християн Казаков, а Методи Костов реализира от бялата точка. Скоро след това Андреас Васев пресече подаване и центрира, а в опита си да изчисти Слави Косов си заби автогол и удвои аванса на "чуковете".

В 52-ата минута гостите намалиха резултата. Павлин Чиликов не се разбра с вратаря Даниел Леонтиев и също си вкара автогол за 2:1. След по-малко от минута домакините възстановиха преднината си. Калоян Йосифов остана очи в очи с вратаря и вкара със силен удар.

Грешка на Септември доведе до попадение на Казаков, който не остави шансове на Филип Димитров за 4:1, а в 75-ата минута ветеранът Владислав Златниов вкара втори гол за Симитли от фаул и оформи крайния резултат.