Миньор (Перник) победи Видима-Раковски с 2:1 в дербито между аутсайдерите от 13-ия кръг на “А” група. След спечелените три точки перничани отлепиха от последното място и вече са 15-и с 9 точки, пращайки Видима на дъното с 8 точки. Двубоят закъсня с около 15 минути, тъй като гостите попаднаха в задръстване между София и Перник.

В 5-ата минута Горан Янкович се извиси и стреля с глава след пряк свободен удар, но вратарят Пламен Илиев спаси. Три минути по-късно отново сръбският халф скочи над всички, но ударът му с глава намери горната греда. В 13-ата минута Йордан Тодоров намери Румен Рангелов, който финтира в наказателното поле и шутира точно в мрежата за 1:0. В 17-ата минута отново Рангелов можеше да зарадва перничани, но изведен на чиста позиция не излъга вратаря.

В 53-ата минута Йордан Тодоров стреля към сглобката на вратата, но вратарят на гостите изби в последния момент. Две минути по-късно след разбъркване Тодоров шутира, но топката не стигна до голлинията. В 59-ата минута Петър Петров преодоля бившия играч на перничани Самет Ашимов, центрира и Данчо Тодоров с хубав удар от въздуха отбеляза първия си гол с екипа на Миньор за 2:0.

В 75-ата минута след центриране от корнер Герасим Заков скочи над всички и с глава прати топката във вратата на домакините. До края на двубоя Миньор успя да запази преднината си и запази трите точки./БЛИЦ

Миньор - Видима-Раковски 2:1
1:0 Румен Рангелов (13), 2:0 Йордан Тодоров (59), 2:1 Герасим Заков (74)

Двубоят започна с няколко минути закъснение заради задръстване между София и Перник, в което бяха гостите от Севлиево

5 - ПРОПУСК
 на Горан Янкович, който с глава насочи топката под гредата, но Пламен Илиев отрази
8 - ГРЕДА след удар на Горан Янкович, след удар с глава, топката излиза в аут
13 - ПРОПУСК на Христо Господинов, който отблизо стреля на сантиметри покрай левия стълб
13 - topka.jpg ГООЛ за Миньор, голмайстор Румен Рангелов, който получи пас от Горан Янкович. Рангелов излезе сам срещу Пламен Илиев и покрай плонжа на вратаря прати топката във вратата
19- пропуск
на Румен Рангелов, който бе изведен зад защитата леко вляво по атаката на Миньор, опита да пусне топката покрай Пламен Илиев, но вратарят отрази
24 - удар на Васил Велев, но вратарят на Миньор Ивайло Иванов отрази без да се затрудни
25 - Миньор продължава да води с 1:0 и е по-активният отбор
37 - положение за Миньор, изстрел на Костадин Марков от пряк свободен удар, но Пламен Илиев боксира в корнер
45 - 2 минути добавено време
45+2 - възможност за Видима, удар на Герасим Заков, но Ивайло Иванов
45+2 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
59 - topka.jpg ГООЛ за Миньор, голмайстор Йордан Тодоров. Румен Рангелов намери наляво Петър петров, той напредна и центрира в наказателното поле, където Йордан Тодоров прати топката във вратата на Видима
74 - topka.jpg ГООЛ за Видима-Раковски, голмайстор Герасим Заков, който засече с глава центриране от корнер
90 - край на мача

minyor.jpgМиньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 8.Йордан Тодоров ( - Йордан Тодоров), 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович, 19.Петър Петров, 23.Христо Господинов (68 - Велимир Иванович), 24.Любомир Витанов, 27.Румен Рангелов (70 - Костадин Хазуров), 32.Костадин Марков
Резерви: 91.Чворович, 4.Христозов, 7.Младен Стоев, 13.И. Стоянов, 21. Хазуров, 22.Ю. Иванов

vidima.JPGВидима-Раковски: 17.Пламен Илиев, 25.Цветомир Панов, 14.Александър Бранеков, 21.Здравко Станков, 3.Самет Ашимов, 5.Георги Стойчев, 29.Васил Велев, 13.Добри Добрев (46 - Андонов), 10.Атанас Въргов (73 - Емил Стоев), 15.Ангел Русев, 18.Герасим Заков
Резерви: 16.Пантев, 14.Гюлеметов, 24.Пашкулев, 11.Владимиров, 20.Андонов, 19.Емил Стоев, 9.Владинов