Миньор отстрани втородивизионния Септември (Симитли) след изпълнение на дузпи с 5:4 в 1/16-финал за купата на България. Така перничани се класираха за 1/8-финалите на турнира. В редовното време двубоят на стадиона в Симитли завърши наравно 0:0, гол не бе отбелязан и в двете продължения, след което се стигна до дузпи.

При наказателните удари вратарят на гостите Ивайло Иванов спаси изпълнението на Мартин Петрунов, което се оказа решаващо за успеха на перничани.

През първото полувреме и двата отбора си размениха по една греда. Домакините бяха първи и в 14-ата минута Шумантов нацели напречната греда зад Иво Иванов. В 42-ата минута Румен Трифонов от Миньор повтори същото упражнение.

В 62-ата минута домакините от Симитли можеха да открият резултата, но след удар на Томов вратарят Иво Иванов извади топката, която отиваше под сглобката на вратата. Минута преди края гостите пропуснаха да решат двубоя в своя полза, след като Горан Янкович от близо не успя да намери очертанията на вратата./БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ
1
- Начало на мача
5 - Вратарят на Миньор Ивайло Иванов лови топката след удар на Радослав Давидов
14 - ГРЕДА! Владислав Шумантов нанася силен удар, топката рикошира в Даниел Златков и срещна напречната греда на вратата на Миньор
15 - Жълт картон за Васил Божиков
17 - Силен удар на Христо Господинов преминава опасно покрай вратата на домакините
20 - Пропуск на Иво Тренчев с глава
32 - Петър Пандев получава жълт картон за нарушение срещу Костадин Хазуров
35 - Костадин Хазуров се озова сам срещу Църваришки, вратарят на Септември спасява мрежата си суха
42 - ГРЕДА! Силен изстрел на Румен Трифонов, топката се отбива в напречната греда
45 - Край на първото полувреме
-------------------------------------------------

46 - Начало на второто полувреме
46 - Треньорът на Миньор Антон Велков извършва първа смяна. Мястото на Христо Господинов заема Ивайло Цветков
51 - Атанас Лясков заменя Петър Пандев в състава на домакините
56 - Сръбският нападател на Миньор Горан Янкович се появява в игра на мястото на Румен Трифонов
60 - Жълт картон за Ивайло Цветков
64 - Иван Църваришки запазва мрежата си суха, успявайки да избие топката след изстрел на Горан Янкович
70 - Удар с глава на Костадин Хазуров е уловен от Църваришки
71 - Втора смяна в състава на Септември (Симитли). Радослав Давидов е заменен от Мартин Петрунов
75 - Венци Василев е заменен от Богоров
84 - Жълт картон за Любомир Витанов
89 - Пропуск на Горан Янкович, който от изгодна позиция не успя да улучи вратата
90 - Продължението е 2 минути
90+2 - Край на редовното време. Следват две продължения от по 15 минути
-----------------------------------------------
91 - начало на първото продължение
96 - Смяна в състава на Септември. На мястото на Лазаров в игра влиза Балтов
103 - Мирослав Николов получава жълт картон
104 - Петър Петров стреля опасно от фаул, но вратарят на домакините боксира в корнер
105 - Край на първото продължение
106 - Начало на второто продължение
107 - Хазуров стреля опасно с глава, но топката преминава в страни от вратата
108 - Жълт картон за вратаря на домакините Църваришки за бавене на играта
120 - Край на мача. Двата отбора не успяха да си отбележат гол и срещата преминава към изпълнение на дузпи

Дузпи
1:0 - Атанас Лясков бележи за Септември (Симитли)
1:1 - Любомир Витанов (Миньор)
2:1 - Лулейски (Септември Симитли)
2:2 - Горан Янкович (Миньор)
3:2 - Влади Шумантов (Септември Симитли)
3:3 - Пламен Крумов (Миньор)
3:3 - Мартин Петрунов (Септември Симитли)
3:4 - Даниел Златков (Миньор)
4:4 - Дениров (Септември Симитли)
4:5 - Самет Ашимов (Миньор)

СЕПТЕМВРИ (Симитли) - МИНЬОР (Перник) 4:5 след дузпи (0:0 в редовното време и след продължения)

СЕПТЕМВРИ:
12.Иван Църваришки, 20.Мирослав Николов, 3.Цанко Томов, 16.Иво Тренчев, 22.Александър Башлиев, 5.Владислав Шумантов, 19.Петър Пандев (51-10.Атанас Лясков), 25.Ивайло Лазаров(96-4.Иван Балтов), 11.Анатоли Лулейски, 21.Николай Демирев, 7.Радослав Давидов (71-9.Мартин Петрунов)
Резерви: 1.Асен Васев, 8.Тихомир Костурков, 2.Методи Илиев, 4.Иван Балтов, 15.Емилиян Младенов, 9.Мартин Петрунов, 10.Атанас Лясков
Треньор: Красимир Трайков

МИНЬОР:
99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 5.Венци Василев (75-10.Богоров), 6.Даниел Златков, 19.Петър Петров, 33.Христо Господинов (46-18.Горан Янкович), 24.Любомир Витанов, 26.Самет Ашимов, 8.Румен Трифонов (56-14.Ивайло Цветков), 77.Пламен Крумов, 21.Костадин Хазуров
Резерви: 91.Иван Чворович, 9.Станислав Руменов, 10.Богоров, 14.Ивайло Цветков, 18.Горан Янкович, 7.Валмир, 88.Кирил Михайлов
Треньор: Антон Велков