Миньор (Перник) обърна с 3:1 друг участник в Югозападната Трета лига - Рилски спортист, в третата си контрола от началото на зимната подготовка. Срещата се игра на изкуствения терен в кв. Димова маха и бе набюдавана от едва 30-ина зрители.

През първата част Миньор имаше надмощие, но попадения липсваха. В 17-ата минута Савов изскочи на добра позиция, но ударът му попадна в тялото на вратаря. Малко по-късно шут на Кадифчин профуча покрай левия стълб. Минута преди почивката бранител на гостите изчисти от голлинията след удар на Стивън Милчев.

Само пет минути след подновяването на играта „скиорите“ излязоха напред. Бившият футболист на Миньор Костадин Аджов изскочи зад пернишката защита и прати топката в близкия ъгъл.

До края на мача избраниците на Николай Тодоров - Кайзера направиха пълен обрат. В 58-ата минута Стоян Кадифчин центрира прострелно от фаул и топката спря в мрежата, преминавайки през куп от играчи. Кристиян Слишков направи 2:1 в 80-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле, а секунди преди края Кадифчин с глава оформи крайното 3:1.

В двубоя Николай Тодоров използва всички здрави футболисти. Заради контузии минути не записаха Дани Леонтиев и Майк Кръстев, а Любо Христов е болен.

Междувременно на свое заседание УС на Миньор взе решение през пролетния полусезон цената на билетите за домакинските мачове да бъде 3 лева, вместо досегашните 2 лв.