ЦСКА 1948 загуби от Миньор (Перник) с 1:4 в последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се игра на стадион „Миньор“ в Перник и събра повече от 400 зрители в късния съботен следобед. Томислав Павлов, Илиян Христов, Георги Ризов и Любомир Христов отбелязаха попаденията за перничани. Костадин Хазуров реализира единствения гол за „червените“ навръх рождения си ден.

Първото полувреме не предложи кой знае какви футболни качества. Играта се развиваше предимно в центъра на терена. Малко преди края на първата част Андон Гущеров уцели греда. Двата отбора се разделиха на почивката при резултат 0:0.

Втората част започна с домакински натиск. В 49-ата минута Тони Стоичков извърши грубо нарушение в близост до наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. При изпълнението на фаула Томислав Павлов откри за 1:0. Четири минути по-късно гостите се възползваха от численото превъзходство на терена и Илиян Христов покачи на 2:0. В 65-ата минута резултатът вече бе класически след гол на Георги Ризов.

Малко по-късно последва самостоятелна акция отдясно на Костадин Хазуров, който на връх рождения си отбеляза за 1:3. Веднага след това главният съдия посочи бялата точка, но домакините не успяха да се възползват. В 83-ата минута Любомир Христов оформи крайното 4:1.

Това бе последна проверка за възпитаниците на Валентин Илиев преди старта на шампионата. На 12.08 /събота/ ЦСКА 1948 е домакин на Беласица (Петрич) в мач от първи кръг на Трета лига - ЮЗГ.

Съставът на ЦСКА 1948: 66. Ивайло Сайков, 23. Тони Стоичков (Георги Младенов), 25. Герман Петров, 6.Кирил Котев, 3. Давид Стоянов, 22. Милен Иванов (Димитър Маймунков), 25*. Веселин Васев (Радослав Димитров), 16. Андон Гущеров, 31. Николай Хаджиниколов (Спас Спасов), 21. Марио Димитров (Ивайло Цветков), 9. Костадин Хазуров