Миньор (Перник) стартира с победа в първенството на Югозападната Трета лига. "Жълто-черните" спечелиха с 1:0 гостуването на изпадналия от професионалния футбол Банско. Единственото попадение в мача падна малко преди почивката. В 38-ата минута Любо Христов изпълни свободен удар и Кристиян Koвачев наказа несигурната намеса на вратаря на домакините с добавка отблизо.

На двубоя на стадион "Свети Петър" присъстваха стотина привърженици на Миньор, напълнили сектора за гости. Те влязоха на стадиона срещу билет от 2 лева, след намесата на ръководството на клуба, а не както бе предварително обявено - 5 лева.

Гостите от Перник получиха предимство още в 6-ата минута. Кристиян Ковачев бе фаулиран от Боби Сандев в момента, когато излизаше сам срещу Юсев и той получи червен картон, а домакините останаха с човек по-малко. Ударът на Любомир Илиев от прекия свободен удар обаче попадна в левия стълб. Малко по-късно Фикийн с лакет отвори аркада над дясното око на стража на Миньор Леонтиев.

През втората част Банско натисна, а Миньор останаха с 9 човека след два бързи червени картона на Денис Николов и Влади Гогов. Въпреки това възпитаниците на Данаил Бачков показаха характер и стигнаха до победата.

Статистиката е от Bulgarian-football.com.