Миньор (Перник) победи новака във Втора лига Крумовград с 3:0 в последната среща от третия кръг на първенството.

Футболистите на Христо Янев поведоха още в петата минута, когато Михаел Орачев получи топката в наказателното поле, а Благой Макенджиев не се намеси добре - 1:0.

Миньор удвои аванса си в 67-ата минута, когато Калоян Йосифов премина през защитата на гостите, навлезе в наказателното поле и промуши топката през краката на Макенджиев за 2:0.

Две минути преди края на редовното време Борис Тютюков засече от точката за дузпата и оформи крайното 3:0 за домакините.

След успеха Миньор събра 6 точки, колкото има и Крумовград, който стартира във Втора лига с две победи, но днес беше победен в Перник.

АРЕЕЕЕЕЕЕ МИНЬОРОООООО ЧЕСТИТА ПОБЕДА МИНЬОР ПК - Крумовград 3:0

Публикувахте от Футболен клуб Миньор - Перник в Вторник, 2 август 2022 г.

ВТОРА ЛИГА - 3 КРЪГ:

30 юли (събота), 18:00 часа:
Витоша (Бистрица) - Етър 2:2
1:0 Георги Божилов (15), 2:0 Емил Гъргоров (44-дузпа), 2:1 Дание Младенов (75-дузпа), 2:2 Даниел Младенов (85)

Спортист (Своге) - Монтана 2:2
1:0 Ариф Ферадов (17), 1:1 Димитър Буров (20), 1:2 Йордан Йорданов (38), 2:2 Борислав Стойчев (70)

ЦСКА 1948 II - Добруджа 1:1
1:0 Валентин Йосков (76), 1:1 Адемов (90)

Струмска слава (Радомир) - Лудогорец II 1:0
1:0 Тунгаров (48)

30 юли (събота), 18:30 часа:
Дунав (Русе) - Марица (Пловдив) 2:1
1:0 Мартин Петков (11), 1:1 Станислав Маламов (45), 2:1 Йордан Димитров (68-дузпа)

31 юли (неделя), 18:00 часа:
Спартак (Плевен) - Янтра 2:2
0:1 Иван Василев (23), 1:1 Стефан Христов (68), 2:1 Цветелин Иванов (88), 2:2 Валери Христов (90+3)

31 юли (неделя), 20:00 часа:
Литекс - Созопол 4:0
1:0 Георги Радев (35), 2:0 Илиян Капитонов (49), 3:0 Илиян Капитонов (78-дузпа), 4:0 Георги Радев (84)

1 август (понеделник), 19:00 часа:
Беласица (Петрич) - Ботев (Пловдив) II 1:0
1:0 Вангелов (74)

2 август (вторник), 18:00 часа:
Миньор (Перник) - Крумовград 3:0
1:0 Михаел Орачев (5), 2:0  Калоян Йосифов (67), 3:0 Борис Тютюков (88)