Миньор (Перник) победи Марек (Дупница) с 3:1 в контрола, която се игра на стадион "Бончук" пред около петдесетина зрители. Треньорът на дупничани Борис Кръстев заложи само на юноши, като голяма част от тях бяха от набор`99. В 25-ата минута Кристиян Гоцев откри резултата за Миньор. Седем минути по-късно Марек изравни след бърза атака. Димитър Димитров проби по десния фланг и подаде към Петър Янкулски, който овладя и с премерен удар направи 1:1. През втората част в игра за Марек се появиха още от голобрадите юноши, както и помощник треньорът на отбора Асен Нешев. Десет минути преди края Даниел Йорданов направи резултата 2:1. Крайният резултат бе оформен от юношата на перничани Алберто Ленчов в 86-ата минута.

Миньор (Перник) ще се състезава в Югозападната "В" група от този сезон, където ще играе с ЦСКА и Локомотив (София). Марек бе закрит, след като БФС наложи глоба в размер на 210 хиляди лева заради съмнения за уговорени мачове. Така новият Марек 1915 ще се състезава в най-ниското ниво на областните групи на футбола у нас./БЛИЦ