Миньор (Перник) постигна нова победа в подготовката си за новия сезон в родната „А” група, след като се наложи с класическото 3:0 над втородивизионния Етър (Велико Търново) в контролам, играна на градския стадион в Трявна

"Жълто-черните" имаха преднина още на почивката на мача. Попадението за 1:0 в полза на пернишкия тим бе дело на Борислав Стойчев, който се разписа в 8-ата минута и даде преднина на своя отбор. Авансът на Миньор от едно попадение се запази и до завършека на първата част.

През второто полувреме Фарес Брахими успя да отбележи още един гол и по този начин преднината на Миньор нарасна на два гола. Второто попадение за Миньор дойде в 58-ата минута. Крайното 3:0 бе оформено от Румен Рангелов в заключителната част на редовното време. Участие в мача взеха почти всички футболисти на „чуковете”, като почивка бе дадена на уморените и контузените играчи. /БЛИЦ