Миньор направи важна стъпка към оцеляването си в елита, след като в последния есенен кръг разгроми директен съперник. “Жълто-черните” разбиха Сливен с 4:1, а силен мач изнесе Горан Янкович. Той вкара гола, даде голов пас и организира голова атака. Автори на другите попадения станаха Петър Петров, Румен Рангелов и Йордан Тодоров. За Сливен вкара Диян Христов.

Още в 8-ата минута домакините излязоха напред. Божиков стреля, Георгиев изби, но не много добре. Топката попадна на крака на Петър Петров, който откри резултата. След гола ситуациите бяха пред двете врати, като Сливен опита да върне гола. Две минути преди почивката Горан Янкович намери добре Румен Рангелов и нападателят бе точен за 2:0.

След почивката Миньор реши всичко с попадение в 53-атъа минута. Горан Янкович заслужено се разписа, след като тръгна от центъра, мина през защитата и стреля. Вратарят закачи топката, но не успя да я избие. Три минути по-късно направилият страхотен мач Янкович поде атака и намери Рангелов. Той чукна с пета към Йордан Тодоров, който нямаше проблем да вкара за 4:0.

В последните минути всичко изглеждаше решено, но Сливен получи дузпа в 85-ата минута. Диян Христов вкара почетното попадение за тима си.

Така възпитаниците на Стойчо Стоев събраха 12 точки и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Под чертата ще зимуват Пирин, Сливен и Видима./БЛИЦ

МИНЬОР (Пк) – СЛИВЕН 4:1
1:0 Петър Петров (8), 2:0 Румен Рангелов (43), 3:0 Янкович (53), 4:0 Йордан Тодоров (56), 4:1 Деян Христов (86-дузпа)

Миньор:
99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов (63 - Даниел Златков), 8.Цветомир Тодоров, 14.Ивайло Цветков, 17.Траянов (57 - Христо Господинов), 18.Горан Янкович, 19.Петър Петров, 24.Любомир Витанов, 27.Румен Рангелов, 32.Костадин Марков

Сливен: 1.Георги Георгиев, 24.Филип Филипов, 16.Мартин Ковачев, 22.Петър Стоянов, 19.Евгени Игнатов (24 - 4.Марен), 27.Владислав Ямуков, 14.Деян Христов, 15.Адриано Миранда (77 - Иван Коконов), 4.Милен Василев, 11.Лазари, 28.Индризов

Стадион: “Миньор”

СРЕЩАТА ПО МИНУТИ
1 – Начало на мача
5  -пряк свободен удар за Сливен, нищо интересно
6 - Рангелов е изведен добре, но стреля високо
8 - ГОООЛ! 1:0 за Миньор. Божиков стреля, но Георгиев изби. Топката попадна на крака на Петър Петров, който нямаше проблем да отбележи
20 - нищо интересно на терена след гола
24 - смяна в Сливен, Марен влиза на мястото на Игнатов
32 - добра контра за Сливен. Миранда центрира, а Милев Василев стреля, но високо
38 - корнер за Миньор. Янкович получава и бие силно, но над вратата
41 - голмайсторът Петров получи от Янкович, финтира вратаря, но се забави и Георгиев овладя
43 - ГОООЛ! 2:0 за Миньор. Голът е на Румен Рангелов. Нападателят получи от Янкович и почти влезе с топката във вратата
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
53 - ГОООЛ! 3:0 за Миньор, точен е Горан Янкович, който тръгна от центъра, мина почти цялата защита и стреля. Георгиев отклони топката, но тя влезе във вратата
56 - ГОООЛ! 4:0 за Миньор, точен е Йордан Тодоров. Янкович започна атаката и даде на Рангелов, който чукна с пета към Тодоров. Бившият играч на ЦСКА шутира силно и точно