Миньор (Перник), чествал наскоро 100 години от основаването си,  записа резултат за историята.

Перничани разгромиха с 14:0 областния първенец Черногорец (Ноевци) в мач от предварителния кръг на турнира за Купата на България. Това е най-голямата победа на тима в официален мач.

До 18-та минута резултатът бе 5:0 и за около 300-те зрители единствената интрига остана да видят крайния резултат.

По 5 гола за реализираха капитанът Томислав Павлов и Йоан Маринов, а по един добавиха Стивън Милчев, Александър Михайлов, Даниел Гогов и 15-годишният Дарин Йорданов.

Старши треньорът Юрий Васев бе дал почивка на част от футболистите си, а заради наказание срещата пропусна Калоян Йосифов.

В събота от 18 часа Миньор приема Спортист (Своге) в среща от втория кръг на Югозападната трета лига.