Миньор най-после сложи край на черната си серия, побеждавайки с 2:0 Берое в мач от 7-ия кръг на "А" група. Това е първи успех за тима от Перник, който вече има 3 точки в актива си. Избраниците на Илиан Илиев пък останаха с 13.

"Жълто-черните" за сефте този сезон приеха съперник на своя стадион в Перник. На подмененото тревно покритие домакините надиграха гостите от Стара Загора и зарадваха близо 3500-те си фенове по трибуните. Новият треньор на Миньор Стойчо Стоев записа победен дебют, който дойде след попадения през второто полувреме. Вкараха ги Костадин Хазуров и Петър Петров.

Преди почивката "жълто-черните" изпуснаха няколко изгодни положения за откриване на резултата. В 7-ата минута удар на Йордан Тодоров бе уловен от Карамфил Илчев. В 14-ата Костадин Марков центрира вляво в наказателното поле на гостите към Горан Янкович, който с глава стреля, но на сантиметри покрай дясната греда на вратата. Десет минути след това Костадин Марков центрира към Костадин Хазуров, който бе изпуснат от Станислав Бачев и стреля с глава, но край вратата. До почивката не падна гол, но домакините започнаха вихрено второто полувреме.

В 49-ата Костадин Хазуров откри резултата. Йордан Тодоров бе изпуснат от защитата на Берое и стреля към вратата. Карамфил Илчев отрази, но топката попадна в Хазуров, който прехвърли падналия на земята страж - 1:0. В 52-ата Петър Петров удвои преднината на "жълто-черните". Халфът довкара отбита топка от Илчев. Данчо Тодоров шутира, след което стражът изби, но Петров направи 2:0.

Секунди след това Йордан Тодоров опита с прехвърлящ шут да изненада Карамфил Илчев, но вратарят извади в корнер. До края не падна нов гол, а в 81-ата минута домакините удариха греда. След удар на Евгени Йорданов от легнало положение, топката се отби в десния стълб, след което попадна в Николай Станков, който не уцели вратата от няколто метра и я прати в аут. Така Миньор победи с 2:0 Берое и изплува от дъното в класирането на "А" група. /БЛИЦ

Срещата по минути
- ТУК

МИНЬОР - БЕРОЕ 2:0
1:0 Костадин Хазуров (49), 2:0 Петър Петров (52)
МИНЬОР:
99.Ивайло Иванов, 32.Костадин Марков, 6.Даниел Златков, 3.Адриан Олегов, 2.Васил Божиков, 8.Йордан Тодоров, 24.Любомир Витанов, 17.Ванчо Траянов (73 - 23.Христо Господинов), 19.Петър Петров, 18.Горан Янкович (85 - 7.Младен Стоев), 21.Костадин Хазуров (83 - 27.Румен Рангелов)
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 7.Младен Стоев, 10.Томислав Павлов, 23.Христо Господинов, 26.Цветомир Тодоров, 27.Румен Рангелов
Треньор: Стойчо Стоев
БЕРОЕ: 22.Карамфил Илчев, 25.Мирослав Енчев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 18. Петър Костадинов (56 - Диан Генчев), 88.Петър Димитров (56 - Стойчо Младенов), 21.Тодор Христов, 14.Евгени Йорданов, 19.Владислав Златинов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 30.Павел Ковачев, 8.Иван Канев, 10.Диан Генчев, 20.Николай Станков, 11.Стойчо Младенов, 15.Иван Янчев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Миньор", Перник - 3500 зрители
Съдии: Ивайло Стоянов (Петрич), Иван Вълчев (София), Цветан Трифонов (София)
Жълти картони: Петър Петров, Даниел Златков, Костадин Марков (Миньор); Петър Димитров (Берое)