Миньор (Пк) удари като гост резервите на Берое с 3:0. Треньорът на старозагорци Илиан Илиев бе дал почивка на част от играчите си, които се класираха за финала от турнира за Купата на България.

Първото попадение падна в 43-ата минута, когато в опита си да изчисти топката Димитър Вакавлиев си вкара автогол. В 71-ата минута Димитър Илиев направи 2:0, като прехвърли вратаря с красиво попадение.

Минута преди края на мача Младен Стоев овладя върната топка на точката за изпълнение на дузпа и оформи крайното 3:0.

Двата отбора си бяха осигурили класиране в средата отдавна и мачът бе без особен заряд. Миньор е осми с 42 точки, а Берое 10-и с 38./БЛИЦ

БЕРОЕ – МИНЬОР 0:3
0:1 Вакавлиев (43-авт), 0:2 Димитър Илиев (71), 0:3 Стоев (89)

Берое: 33.Теодор Скорчев, 4.Димитър Вакавлиев, 30.Павел Ковачев, 25.Мирослав Енчев, 14.Антон Огнянов, 8.Иван Канев, 29.Симеон Минчев, 21.Милен Танев, 16.Антонио Хаджииванов (55 - Божанов), 27.Атанас Апостолов (69 - Митев), 9.Иван Чергев

Миньор: 99.Ивайло Иванов, 2.Васил Божиков, 6.Даниел Златков, 3.Адриан Олегов, 14.Ивайло Цветков, 24.Любомир Витанов, 32.Костадин Марков, 28.Велимир Иванович (66 - Крумов), 41.Димитър Илиев, 18.Горан Янкович, 31.Павле Делибашич (57 - Петров)

Стадион: “Берое”
Съдия: Асен Николов
Жълти картони: Ковачев (Б), Цветков, Иванович (М)