Миньор продължава с доброто си представяне през пролетния сезон и записа победа с 1:0 над Академик. Загубата може да се окаже фатална за столичния тим, който в момента се намира в зоната на изпадащите. Единственият гол реализира Явор Въндев в 35-ата минута.

Успехът на “жълто-черните” дойде напълно закономерно на фона на представянето на двата отбора в двубоя. “Студентите”, които направиха приличен есенен полусезон, се сринаха в последните месеци и не е изключено участието им в “А” група да продължи само един сезон.

Първата опасност бе за домакините, но чак в 25-ата минута, когато Горан Янкович стреля над вратата. Десет по-късно падна и попадението на Въндев. Любомир Иванов центрира добре, Борислав Стойчев увисна и нападателят се разписа с глава.

Най-чистото положение за второто полувреме бе на голмайстора, който бе изведен сам срещу вратаря, но се подхлъзна в наказателното поле. 20 минути преди края нервите взеха връх, а Гювен Гюнлю и Костадин Марков се сдърпаха. Съдията Георги Димитров охлади страстите и им показа жълти картони./БЛИЦ

МИНЬОР - АКАДЕМИК 1:0

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 6.Даниел Златков, 7.Милен Василев, 11.Илиян Илиев, 17.Ванчо Траянов, 18.Горан Янкович, 28.Явор Въндев, 32.Костадин Марков, 77.Любомир Тодоров
Резерви: 31.Светлин Славчев, 2.Васил Божиков, 3.Адриан Олегов, 10.Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 33.Том, 42.Фарес Брахими
Треньор: Стойчо Стоев
АКАДЕМИК: 33.Борислав Стойчев, 2.Никола Асенов, 4.Иван Редовски, 5.Пиер Мбемба, 6.Петър Кюмюрджиев, 10.Аспарух Василев (57-11.Гювен Гюнлю), 13.Юлиян Петков, 16.Иван Иванов, 7.Енцо Малинди (87 - 8.Едис Селимински), 19.Михаил Петров (61-22.Сержо Органиста), 9.Стойко Сакалиев
Резерви: 85.Емил Михайлов, 3.Лъчезар Манчев, 14.Любен Николов, 11.Гювен Гюнлю, 8.Едис Селимински, 17.Кирил Динчев, 22.Сержо Органиста
Треньор: Васил Ивански

Перник, стадион "Миньор"
Съдия: Георги Димитров
Жълти картони: Костадин Марков (Миньор); Гювен Гюнлю, Юлиян Петков (Академик)

Срещата по минути
1 - Срещата започва с минута мълчание в памет на Иван Славков-Батето.
25 - Пропуск на Горан Янкович, който получи топката на изгодна позиция, стреля силно, но над вратата на Академик.
35 - топка_1.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Явор Въндев дава преднина на домакините, разписвайки с глава след центриране на Любомир Тодоров. При ситуацията вратарят на "студентите" Борислав Стойчев не се намеси убедително и позволи на нападателя да го надскочи и да прати топката в мрежата му.
45 - Продължението е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

51 - Явор Въндев пропусна да вкара втори гол, след като бе изведен очи в очи срещу Борислав Стойчев, но се подхлъзна и не можа да стреля към вратата на гостите.
70 - ________.jpg Спречкване между Гювен Гюнлю и Костадин Марков. Съдията Георги Димитров показва жълти картони и на двамата.
76 - Милен Василев обстрелва вратата на гостите, Борислав Стойчев лови топката.