Миньор (Перник) постигна победа с 2:1 като гост на Ботев в Пловдив в изключително важен и за двата отбора мач от 27-ия кръг на "А" група.

"Канарчетата" и "жълто-черните" се борят със зъби и нокти за оставането в "А" група, но след днешното поражение по всичко личи, че от есента Ботев ще играе в "Б" група. Отборът от Перник вече събра 30 точки и заема 12-ото място, докато "канарчетата" останаха под чертата - на 14-ата позиция с 24 в актива си.

До края на сезона Ботев има мачове още с Пирин (гостуване), Вихрен (домакинство), както и пловдивското дерби срещу Локомотив на "Лаута". На Миньор пък предстоят двубои с Черноморец (домакинство), Левски (гостуване) и Черно море (домакинство).

Днешната среща на стадион "Христо Ботев" започна по-добре за домакините, които в началните минути пропуснаха да поведат. До почивката "канарчетата" все пак стигнаха до гол аванс. В 40-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Ивайло Цветков игра с ръка в наказателното си поле. Играчът на Миньор бе плътно до Георги Андонов, който очакваше центрираната отдясно топка. От бялата точка Николай Манчев не сгреши - 1:0.

Второто полувреме отново започна силно за футболистите на Ботев, като в 54-ата минута техен гол бе отменен. Георги Аврамов вкара топката във вратата на Миньор, но съдията Ангел Ангелов отсъди нарушение на нападателя срещу вратаря Иван Чворович.

Последваха силни минути за гостите от Перник, които в рамките на 3 минути стигнаха до пълен обрат в срещата. В 55-ата резервата Станислав Ангелов пусна отлично извеждащо подаване към Горан Янкович, който се озова сам срещу Лилчо Арсов и ефектно го прехвърли за 1:1. В 57-ата Костадин Хазуров бе повален от Арсов в наказателното поле и съдията Ангел Ангелов без да се колебае посочи бялата точка. Бразилецът Валмир реализира Валмир, давайки преднина на Миньор - 1:2.

В минутите до края на двубоя футболистите на Ботев правеха всичко възможно, за да стигнат поне до точката. В 77-ата минута "канарчетата" бяха близо до попадение. В този момент силен удар на Тодор Тимонов от 30 метра срещна лявата греда на вратата на Миньор. В 86-ата минута резервата Йордан Етов също пропусна да реализира. Той отправи свиреп шут, топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията на вратата на Чворович, но не я премина. В оставащите заключителни минути футболистите от Перник се бранеха успешно и удържаха победата си с 2:1 на стадиона край Бирената фабрика.

БОТЕВ (Пд) - МИНЬОР (Пк) 1:2
1:0 Николай Манчев (41-дузпа), 1:1 Горан Янкович (55), 1:2 Валмир (58-дузпа)

БОТЕВ: 1.Лилчо Арсов, 3.Даниел Божков, 15.Апостол Попов, 24.Илиян Гаров, 13.Костадин Гаджалов, 5.Добрин Орловски (61-6.Йордан Етов), 18.Георги Аврамов (59-17.Красимир Кръстев), 25.Здравко Станков (84-4.Васил Кочев), 20.Николай Манчев, 10.Тодор Тимонов, 7.Георги Андонов

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 2.Васил Божиков, 3.Валмир, 14.Ивайло Цветков, 6.Николай Дюлгеров, 17.Пламен Крумов (46-9.Станислав Ангелов), 8.Румен Трифонов, 32.Костадин Марков, 18.Горан Янкович (64-19.Петър Петров), 23.Христо Господинов, 21.Костадин Хазуров (88-15.Димитър Мутафов)

Пловдив, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Лилчо Арсов, Георги Аврамов (Ботев); Горан Янкович, Ивайло Цветков, Венци Василев, Христо Господинов (Миньор)

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
2 - Георги Андонов засича с глава центриране отдясно, но топката преминава край вратата на гостите от Перник
5 - Удар на Орловски преминава над вратата на Миньор
12 - Аврамов изведе Тимонов, който обстрелва Чворович, но топката премина покрай дясната греда на вратата на гостите от Перник
21 - Опасен удар на Горан Янкович рикошира в тялото на бранител на Ботев и залъга Лилчо Арсов. За щастие на вратаря обаче топката премина на сантиметри покрай лявата греда
30 - Аврамов опита да изведе Андонов на стрелкова позиция, но той не успя да достигне до топката
35 - Николай Манчев нахлу в наказателното поле на Миньор, след което стреля, но топката излезе в аут
36 - Опасно центриране в наказателното поле на Ботев, но играч на Миньор фаулира Апостол Попов
40 - ДУЗПА! Домакините получават право да изпълнят дузпа, след като Ивайло Цветков игра с ръка в наказателното си поле. Играчът на Миньор бе плътно до Георги Андонов, който очакваше центрираната отдясно топка
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  41 - ГОЛ! 1:0 за Ботев! Николай Манчев е точен от бялата точка и дава преднина на "канарчетата"
44 - Лилчо Арсов избива в корнер удар на Костадин Хазуров
45 - Удар на Орловски от далечно разстояние не затруднява Чворович
45 - Продължението на първото полувреме е 1 минута
45+1 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Станислав Ангелов заменя Пламен Крумов
54 - Отменено е попадение на Ботев. Георги Аврамов вкара, но съдията Ангел Ангелов отсъди нарушение на нападателя срещу Чворович
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  55 - ГОЛ! Гостите от Перник изравняват - 1:1! Горан Янкович е точен. Сръбският нападател получи топката от резервата Станислав Ангелов и озовал се сам срещу Лилчо Арсов успя да го прехвърли и да прати топката в мрежата на Ботев
56 - ДУЗПА! Лилчо Арсов повали Костадин Хазуров в наказателното поле и гостите получават право да изпълнят дузпа
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  58 - ГОЛ! Миньор стига до пълен обрат и вече води с 2:1 в Пловдив. Бразилецът Валмир е точен от бялата точка
59 - Георги Аврамов е заменен от Красимир Кръстев
61 - Добрин Орловски отстъпва мястото си на Йордан Етов
64 - Горан Янкович е заменен от Петър Петров
68 - Резервата на Миньор Венци Василев получава жълт картон за реплика от пейката
77 - ГРЕДА! Силен удар на Тодор Тимонов от 30 метра срещна лявата греда на вратата на Миньор
78 - Тимонов отново центрира в наказателното поле на Миньор, където футболист на Ботев стреля с глава, но Чворович успява с една ръка да избие топката в корнер
84 - Васил Кочев заменя Здравко Станков
85 - ГРЕДА! Домакините пропускат да изравнят. Резервата Етов стреля от около 20 метра, топката нацели напречната греда и тупна на сантиметри пред голлинията, но не я премина
88 - Димитър Мутафов заменя Костадин Хазуров
90 - Продължението е 3 минути
90+1 - Чворович спасява сигурен гол в мрежата си. Вратарят на Миньор демонстрира отличен рефлекс, избивайки удар на Георги Андонов от близко разстояние
90+3 - Край на срещата. Ботев падна с 1:2 от Миньор в Пловдив