Българският нападател Илиян Мицански не успя да помогне на Георги Христов и Висла Краков да спечелят титлата в Полша. В последния 30-и кръг на първенството Лех Познан победи с 2:0 отбора на Мицански – Заглембе Любин. Висла завърши 1:1 като домакин на Одра и заради грешките в последните два кръга загуби титлата в Полша.

Георги Христов за пореден път не се появи на терена. Нападателят, който търка пейката откакто ръководството на Висла смени треньора си, остана резерва до последния съдийски сигнал.
Илиян Мицански записа 87 минути за Заглембе в последния мач от шампионата. Въпреки тежкия мач, българинът имаше възможност да се разпише още в 16-ата минута, но не успя.

Лех завърши на първо място в крайното класиране с 65 точки, а Висла Краков остана с 3 точки по-малко на втората позиция.

Отборът на Илиян Мицански е на 10-о място, а нападателят приключи сезона с 14 гола.
Арка Гдиня, в чиито редици се подвизават Стойко Сакалиев и Любомир Любенов, се спаси от изпадане, благодарение на Висла Краков, който остави Одра в застрашителната зона след равенството 1:1./БЛИЦ